Przebranżowienie - studia, czy lepiej kurs i nauka we własnym zakresie?

Odpowiedz Nowy wątek
2017-08-02 19:38
0

Witam,
chciałbym się Was drodzy forumowicze poradzić, ponieważ planuję się przebranżowić i nie do końca wiem, która z dwóch dróg, które rozpatruję będzie najlepsza. Studia licencjackie i magisterskie ukończyłem na wydziale ekonomii i obecnie pracuję w sprzedaży. Już teraz czuję, że nie jest to coś, co chciałbym robić i w związku z tym planuję powrót do mojej miłości sprzed lat, czyli informatyki, a konkretniej projektowania i budowania stron internetowych. W związku z chęcią wejścia na rynek IT zapisałem się na studia niestacjonarne na Politechnice Gdańskiej na kierunku informatyka (początek październik 2017). Studia oczywiście są odpłatne, jednak z racji, że obecnie pracuję (na pełen etat) powinienem dać radę. Przeglądając kilka dni temu internet, natknąłem się na InfoShare Academy, która to akademia oferuje kursy z zakresu front-end developingu, zapewniając nabycie niezbędnych umiejętności i jednocześnie pomoc we wprowadzeniu na ten wymagający rynek pracy. Rozważając za i przeciw tych dwóch opcji, utknąłem w martwym punkcie, bo z jednej strony mogę sobie zwyczajnie na studiach nie dać rady, ponadto obawiam się, że wkuwanie fizyki, czy matematyki pochłonie mi na tyle czasu, że nie będę miał czasu na "pozalekcyjne" doszkalanie się z zakresu programowania, czyli de facto sedna całej sprawy. Z drugiej strony, czy taki kurs to dobre rozwiązanie i czy być może brak dyplomu inżyniera nie stanie się przeszkodą na dalszym etapie kariery? Chciałbym bardzo poznać Wasz punkt widzenia, być może ktoś z Was był w podobnej sytuacji?
Pozdrawiam Przemek

Pozostało 580 znaków

2017-08-02 19:51
Szalony Orzeł
2

Te studia dużo nie wniosą do twojego skilla w programowaniu, więc możesz sobie je odpóścić, a czas ten przeznaczyć na praktykę.

Pozostało 580 znaków

2017-08-02 22:01
Krzywy Wąż
4

Ostatnio podejrzanie wiele osób mówi, że programowanie to ich miłość z młodości - gowno prawda. Gdybyś to lubił to byś do tego dąży, ewentualnie rozwijał się w tym kierunki hobbystycznie.

Pozostało 580 znaków

2017-08-03 08:07
Mały Książe
2

Na robieniu stron nie zarobi tyle ile zarabia teraz. Było zauroczenie, dawna miłość, będzie rozstanie pełne zawodu.

Pozostało 580 znaków

2017-08-03 08:11
1

projektowania i budowania stron internetowych. W związku z chęcią wejścia na rynek IT zapisałem się na studia niestacjonarne na Politechnice Gdańskiej na kierunku informatyka (początek październik 2017).

Nie spotkałem jeszcze takich studiów, które nauczyłyby ludzi Webmasterki - natomiast mam kolegę elektryka, który też w młodości coś skrobał w HTMLu, zapisał się na staż do firmy i po roku klepał już stronki na Symfony 1. Szybciej się wszystkiego nauczył niż na jakichkolwiek studiach.
Ja w WebDevie pracuję od kilku lat, jestem po Politechnice - jedyny przedmiot jaki się przez ten czas przydał to Algorytmy i struktura danych. Nic ponad to do WebDeva się nie przydało - wszystkiego nauczyłem się w pracy.
Oczywiście warto zaznaczyć, że w niektórych firmach na pewne stanowiska wymagają 'papieru' i rzeczywiście pewien profil studiów może być przydatny w takim czy innym kierunku programowania, ale naprawdę polecam grubo się zastanowić czy nie lepiej skorzystać z jakiegoś mniej czasochłonnego rozwiązania (kurs, Szkoła policealna?), 'wkupić się' do firmy jakimś stażem albo coś i w ten sposób się rozwijać. Po 5 latach będziesz miał takie doświadczenie jakiego nie dadzą Ci w tej dziedzinie żadne studia.

edytowany 1x, ostatnio: hapertown, 2017-08-03 08:11

Pozostało 580 znaków

2017-08-03 09:15
liceum plastyczne
0
hapertown napisał(a):

Nie spotkałem jeszcze takich studiów, które nauczyłyby ludzi Webmasterki

Idź na ASP :)

Pozostało 580 znaków

2017-08-03 09:35
1

Na front-endzie to bardzo wątpię czy gdzieś potrzebny jest inżynier.
Masz dwa końce skali:

  • studio marketingowe (czy jakoś tak) gdzie robi się po kilka stron miesięcznie - tu raczej nie wymagają
  • korpo gdzie robi się projekt przez pół roku - tu mogą wymagać, z tym że praca raczej nudna

Na front-endzie bardziej liczy się doświadczenie i umiejętność projektowania (przynajmniej jego elementy).
Na inżyniera to można iść jak interesuje Cię informatyka (nauka o przetwarzaniu informacji - struktury danych, algorytmy, analizatory leksykalne, OOP itd).


Szacuje się, że w Polsce brakuje 50 tys. programistów

Pozostało 580 znaków

2017-08-03 09:42
1

Co nie dublować wątku: Czy jest sens iść na kurs programowania?

Ze swojej strony polecam dobry bootcamp programownia. Pracę po tym znalazłem tak jak kilku moich znajomych. Nie każdemu się udaje, ale kto nie ryzykuje nie pije szampana. Studia tak jak wiele osób pisało uczą szukać informacji, a nie programować. Po takim bootcampie może Ci brakować ogólnej wiedzy informatycznej, ale można to potem nadrobić. Nie wiem jak wyglądają kursy w infoshareAcademy, natomiast wiem sporo na temat kursów, nauczycieli itp. w CodersLab.

Pozostało 580 znaków

2017-08-03 19:41
1

"Pracę po tym znalazłem tak jak kilku moich znajomych..."
"Nie wiem jak wyglądają kursy w infoshareAcademy, natomiast wiem sporo na temat kursów, nauczycieli itp. w CodersLab."

To jeszcze napisz jakie Studia trzeba mieć by się załapać na "enlistment" na kursy do CodersLab i ile odpalą za to?


gg449275B
Wyjaśniłem Ci w wiadomości prywatnej - Mjuzik 2017-08-03 20:10

Pozostało 580 znaków

2017-08-03 21:26

a czemu po tej ekonomii nie robisz kariery?
Robię z gościem, bo tym kierunku i koleś zarabia lepiej ode mnie.

edytowany 1x, ostatnio: Julian_, 2017-08-03 21:26

Pozostało 580 znaków

2017-08-04 09:47
Czarny Pomidor
1
phper napisał(a):

"Pracę po tym znalazłem tak jak kilku moich znajomych..."
"Nie wiem jak wyglądają kursy w infoshareAcademy, natomiast wiem sporo na temat kursów, nauczycieli itp. w CodersLab."

To jeszcze napisz jakie Studia trzeba mieć by się załapać na "enlistment" na kursy do CodersLab i ile odpalą za to?

Generalnie wyższe wykształcenie nie ma większego znaczenia w przypadku bootcampów takich jak infoShare Academy. Przyjęcie na kurs zależy przede wszystkim od Twojej znajomości języka angielskiego i zaliczenia testu wstępnego, który oparty jest głównie na prostych algorytmach. Kursy front-endowe prowadzone są od podstaw więc techniczny background nie ma większego znaczenia. Nauczyciele z kolei to wyłącznie doświadczeni programiści i architekci z firm IT, a firmy partnerskie chętnie rekrutują juniorów po kursach bootcampowych.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0