Jak rozwijać się pod game dev?

0

Witam,
mam pytanie jak rozwijać się pod game developerke? Obecnie mam C++ na studiach, czyli poziom wystarczający, żeby umieć się posługiwać językiem, jednak wiadomo do programowania gier to o wiele za mało... Do wakacji jeszcze sporo czasu jak dla mnie, więc dam radę liznąć podstawy algorytmów i odrobinę w tym C++ podszkolić.

Tutaj właśnie moje pytanie do doświadczonych Panów/Pań się pojawia, na czym się skupić? Na jakie technologie zwrócić uwagę, czy warto liznąć teraz podstawy C#, żeby móc Unity obsłużyć? Jakieś kursy dla średnio-zaawanswoanych (dobrze mi się uczy kiedy mam coś ponad mój poziom i muszę nadrabiać)? Czy może przejść od razu do jakiegoś projektu napisania prostej gry?

I jeszcze jedno pytanie na którym mi zależy, czy da się na takimi poziomie zdobyć biurko w jakiejś firmie powiązanej z tą dziedziną (taki jakby bezpłanty staż), żeby móc obcować z tym środowiskiem i wiadomo to lepiej motywuje do nauki (szczególnie jeżeli ktoś by jeszcze pomógł albo jakieś zadanie dał), niż siedzenie w domu, a w 3 miesiące można się naprawdę dużo nauczyć, chęci do pracy są, więc może to być darmowa inwestycja dla firmy.

Pozdrawiam Łukasz :)

(jeżeli to zły dział to przepraszam, zastanawiałem się który wybrać i ten wydawał mi się najlepszy)

0

podstawowe pytanie musisz sobie zadać: po co game dev, skoro to jest mniej niż 5% zapotrzebowania rynku?

1

jak rozwijać się pod game

Napisz jakąś gierkę, najlepiej na Androida.

0

Nie znam się na game dev ale...
Przejrzyj oferty: http://www.skillshot.pl/
Zobacz, które Cię interesują i sprawdz czego wymagaja.

Pewnie jakis engine wypadaloby ogarnac Unity, czy UE4.
Z tego co kojarze często w wymaganiach pojawia się matma i fizyka.

0

Dużo grać😊

0

Ucz się silników. Zarówno Unity jak i UE4 mają na tyle dużo dobrych tutoriali, że spokojnie dasz radę dojść do poziomu średnio-zaawansowanego sam (o ile masz samozaparcie).
Za który lepiej się zabrać? To zależy od tego, jakie gry chcesz robić. Jak 2D to weź się za Unity, jak 3D to dłub Unreala.

Ale przede wszystkim to musisz się sprecyzować, co konkretnie chcesz w tym gamedevie robić. Być programistą? Ok, ale czego konkretnie? Gameplaya, silnika, grafiki, audio? A może coś nie stricte programistycznego, ale też wymagającego kodzenia w pewnym stopniu, jak np. gameplay lub level design? Wybierz sobie niszę i ją dłub, dobre studia nie zatrudniają ludzi od wszystkiego (czyli do niczego), tylko świetnych w jakiejś konkretnej gałęzi gamedevu.
Staże oczywiście są, ale żeby się na taki załapać, nawet bezpłatny, cośtam już musisz mieć do pokazania. Z drugiej strony, mając już jakieś portfolio to jednak radziłabym szukać normalnej pracy, zamiast dawać się wyzyskiwać za free. Taki staż to powinna być dla Ciebie ostateczność, jeżeli wszystkie inne sposoby do wkręcenia się w gamedev zawiodą.

No i oczywiście graj. Sama wiedza techniczna do dobrych firm nie wystarczy, musisz być też na bieżąco z trendami na rynku.
Powodzenia!

0

Pooglądaj sobie jeszcze filmiki na kanale Przegrani, jest tam dużo info na temat GameDevu

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1