Nauka Javy

0

Dzień dobry. Studiuję sobie informatykę i potrzebuję zapoznać się z javą, ale instalując jakąś aktualizację do 7 czy 8 wyskoczyło mi powiadomienie od systemu, że ze względu na bezpieczeństwo jest wyłączona w przeglądarce i coś tam, coś tam. Czy teraz jestem podatniejszy na wirusy?(czy istnieją uniwersalne wirusy?), jeśli tak, to czy mogę z niej korzystać i być bezpieczny? Nie chcę wirusa. A teraz - pisząc, zastanawiam się, czy ja aby zainstalowałem to co trzeba..

0

Dawno temu pisano applety javy które były dziurawe przez lata i dalej są. Dlatego ich już nie odpalisz.
Nie jest bardziej podatny na ataki czy wirusy i generalnie nie zauważysz różnicy.

0

Tracisz czas ma nauke javy

0

Java zawsze byłą dziurawa i jej aplety przenosiły syf do komputera przez przeglądarkę. Dodam że szpiegująca technologia IME w chipsetach płyty głównej intela korzysta z Javy i ma jakby osobny podsystem z JVM, że intel może Ci zdalnie wyłączyć komputer lub wykasować pliki. Polecam Ruby, Pythona, Node do nauki.
https://www.dobreprogramy.pl/[...]-przez-Intela,News,60132.html

1
Pijany Pomidor napisał(a):

Dodam że szpiegująca technologia IME w chipsetach płyty głównej intela korzysta z Javy i ma jakby osobny podsystem z JVM, że intel może Ci zdalnie wyłączyć komputer lub wykasować pliki. Polecam Ruby, Pythona, Node do nauki.
https://www.dobreprogramy.pl/[...]-przez-Intela,News,60132.html

Co to ma wspólnego z przydatnością Javy do nauki? Technologie które podałeś mają w Polsce przynajmniej o rząd wielkości mniej stanowisk pracy niż technologie JVMkowe.

0
Dr.Framework napisał(a):

Tracisz czas ma nauke javy

Bo najlepszy i najbardziej dochodowy język to ten w którym Ty sam programujesz, o ile w ogóle programujesz :D

Pozdrawiam!

0

Dochodowy zależy dla kogo, trzeba mieć studia informatyczne być młodym przed 30 tką. Korporacje nakierowane na Jave, niechętnie biorą panów 35+ bez studiów informatycznych. Takie są obecnie wymogi programisty Java. Natomiast znam dwóch programistów startupów Pythona i Ruby po 45+ i bez studiów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0