Nauka Javy

0

Witam. Ukończyłem z dobrymi wynikami Podstawy Programowania z C i od następnego semestru będe miał Javę. Chciałbym przygotować się lepiej i pouczyć się z kursu na stronie javastart i ćwiczyć zadania na SPOJ. Tu moje pytanie do was co myślicie o takim sposobie nauki i czy zadania na SPOJ mają sens w przypadku Javy gdzie chodzi o obiektowość?

1

Zadania ze SPOJ są do nauki algorytmiki, nie języka programowania. Nie uczą dobrych praktyk programistycznych, a czasem wręcz pośrednio zachęcają do złych. Liczy się tylko to, że testy zaliczone, więc zwracasz mniejszą uwagę na dobre projektowanie klas. Najczęściej rzucasz wszystko do main'a jednej klasy, bo tak jest szybciej i wygodniej itd.

1

żadne javastart tylko: http://docs.oracle.com/javase/tutorial/

0

Ok, dzięki za tego tutoriala :) a czy on jest też dla kompletnych laików w dziedzinie javy i obiektowości?

0

Jeżeli chodzi o ćwiczenie to spoj się nadaje, tylko... jeżeli robisz to dla siebie a nie dla wyniku, w dodatku lepiej wziąć zadanie ze spoja niż samemu wymyślać bo pomysły mogą czasami się skończyć :D W dodatku czytasz kurs, poznajesz nową rzecz, piszesz 2 proste programy aby sprawdzić czy to działa, jak działa i co się dzieje w przypadku x. Wg mnie czytanie kursów jest najtrudniejsze ale jak później potrafisz coś zlepić to samo pisanie jest przyjemne :D

0

A znacie jakieś inne sposoby zdobywania doświadczenia i treningu przy jakichś zadaniach?

0

To tak ale myślałem może o czymś dla ludzi z dużo mniejszym doświadczeniem :D

1
sztybor94 napisał(a):

To tak ale myślałem może o czymś dla ludzi z dużo mniejszym doświadczeniem :D

Aplikacje z GUI, Springiem ,JFX itp, wrzucasz na githuba a później na CV odnośniki do twoich projektów Doświadczenia nie zdobędziesz w inny sposób jak chwaląc się swoim dorobkiem/projektami.

1

Zacznij koniecznie prowadzić blog i repozytorium publikuj wpisy swoje spostrzeżenia co chcesz na blogu a na repozytorium jak powiedział UP wrzucasz projekty. To jest taka umiejętność wypromowania się pracodawca wie konkretnie co umiesz i ile już programujesz w danym języku, więc nim wcześniej zaczniesz prowadzić taki blog tym lepiej. Fajnie, też prowadzić projekty w grupie bo przecież tak się pracuje w firmie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0