Ćwiczeniowiec mówi żę się nie nadaje

Odpowiedz Nowy wątek
2017-01-08 02:28
0

Witam na studiach programujemy w c++ .
Ćwiczeniowiec po pewnym czasie zajęć powiedział ,że osoba ,która nie myśli logicznie nie ma szans .
Stwierdził również że nie wyciągam wniosków.
Jak zacząć wyciągać wnioski ,które mogą wpłynąć na moje umijejętności?

Pozostało 580 znaków

2017-01-08 02:32
6

Jeśli musisz o takie rzeczy pytać w internecie to obawiam się że ćwiczeniowiec ma racje. Ale nie łam się, nie każdy musi być programistą. Nie każdy też musi skończyć studia. Jest wiele innych rzeczy które w życiu można robić. Proponuje wyciągnąć wnioski i zainteresować się pracą stolarza albo piekarza. Ponoć spawacze w szwecji też dobrze zarabiają.


Na PW przyjmuje tylko (ciekawe!) zlecenia. Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie.
edytowany 1x, ostatnio: Shalom, 2017-01-08 02:32

Pozostało 580 znaków

2017-01-08 02:35
0

Dobrze zapytałem ponieważ chciałem znać waszą opinie .
Rugasz mnie za coś a ja po prostu nie mam dalszego pomysłu co robić.
Nie mam kogoś kto mi doradzi .Miałem studiować medycynę ale wolałem to a teraz zostałem w kropce.
Nie patrzę przez pryzmat kasy ,lecz informatyka jest dla mnie dość szeroką i ciekawą dziedziną dlatego chcę w to brnąć dalej.

Pozostało 580 znaków

2017-01-08 02:51
3

Za te spacje przed przecinkiem to powinna być jakaś kara :D :D

No dobra ale co z tego wynika że jest szeroką dziedziną? Interesuje cię coś z tej dziedziny? Co byś chciał robić? Pewnie medycyna albo prawo byłby łatwiejsze do zakuwania, ale niestety informatyka ma to do siebie że do zakuwania jest bardzo mało, a więcej trzeba po prostu rozumieć.
Nadal też nie rozumiem czego od nas oczekujesz skoro nie napisłeś w zasadzie nic o tym jakie masz problemy. Jeśli faktycznie nie potrafisz logicznie myśleć to informatyka ani jaka kolwiek inna inzynieria nie jest dla ciebie. Ba, zaryzykowałbym że jakakolwiek praca umysłowa nie jest dla ciebie. Może nie jest z tobą tak zupełnie źle, ale trudno to zdiagnozować nie wiedząc jakie są objawy.


Na PW przyjmuje tylko (ciekawe!) zlecenia. Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie.
edytowany 1x, ostatnio: Shalom, 2017-01-08 02:52
Za brak przecinków również można by karać. - Gjorni 2017-01-08 03:20
Ja przecież stawiam! :P - Shalom 2017-01-08 03:23
Gdzieniegdzie ;) - Gjorni 2017-01-08 03:23
@Gjorni: Michał Rusinek opowiadał, że Wisława Szymborska też nie lubiła stawiać przecinków, więc na jego uwagi kiedyś po napisaniu tekstu, na końcu postawiła kilka kropek, przecinków itp, aby ten powstawiał we właściwe miejsca :) - kaczus 2017-01-08 09:14
Na prawie raczej też trzeba umieć logicznie myśleć. Albo przynajmniej wskazane by było, aby absolwenci umieli myśleć logicznie. Bo różnie z tym niestety bywa u sędziów. - Krolik 2017-01-09 10:29
@Krolik, wskazane jest, ale bez tego jak najbardziej da się urządzić na jakiejś ciepłej posadzce - choćby prokuratora albo komornika. Ci dwaj akurat mają więcej wspólnego z urzędnikiem, niż z byciem prawnikiem... - aurel 2017-01-09 11:14

Pozostało 580 znaków

2017-01-08 02:59
0

Objawy są takie panie doktorze.Zaczynamy pisać w c++ ,mamy zadania.Trudniejszych zadania za grosz nie wiem jak napisać siedzę i siedzę.
Szukam rozwiązań coś tam napiszę a i tak jest mało.
Sprawia mi to problem.Znam składnie c++ lecz w trudniejszych programach mam duże problemy.Co z tym można zrobić?

Pozostało 580 znaków

2017-01-08 03:08
1

Zalecam ćwiczyć. To zwykle pomaga kiedy coś nam nie wychodzi. Jak pierwszy raz zakładasz na nogi łyżwy to też nie będziesz od razu robił piruetów. Pewnie masz w grupie ludzi którzy programowali już w wieku 10 lat albo od gimnazjum rozwalali olimpiady matematyczne i idzie im lepiej, ale wynika to właśnie z tego ze mają więcej doświadczenia od ciebie i więcej trenowali. Więc nie myśl sobie że oni klikają jak szaleni a ja nie wiem o co chodzi, to pewnie jestem jakiś głupi. Może tak jest, ale może po prostu brak ci trochę treningu.

Nie wiem czemu programowanie wydaje ci się jakimś wyjątkiem od reguły. Jakby ci nie szło liczenie pochodnych czy całek to pewnie siedziałbyś teraz z Krysickim pod ręką i liczył jedna za drugą. Tutaj jest tak samo. Nie idzie ci rozwiązywanie algorytmów to musisz... siedzieć i rozwiązywać. Najpierw łatwiejsze a potem coraz trudniejsze. Zadań w internecie jest dużo, choćby na SPOJu. Jedna uwaga:

Szukam rozwiązań

Tego nie rób. Albo wymyślasz rozwiązanie albo odkładasz zadanie na później i bierzesz się za inne. Od czytania czyjegoś rozwiązania niewiele sie nauczysz. To wolno ci zrobić tylko jeśli nie znasz "techniki" np. algorytmów zachłannych czy dynamicznych i chcesz zrozumieć na czym polega idea takich algorytmów. Ale patrzysz najwyżej na 1 takie rozwiązanie a potem lecisz sam.


Na PW przyjmuje tylko (ciekawe!) zlecenia. Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie.
edytowany 1x, ostatnio: Shalom, 2017-01-08 03:09

Pozostało 580 znaków

2017-01-08 03:12
0

Widzę że znasz się na rzeczy lecz jedna rzecz mnie dręczy co jeśli się naprawdę nie nadaję i tylko marnuje czas swój a tym bardziej prowadzącego.
W domu mówią już że nic mi się nie udaję tzn programowanie i żebym sobie odpuścił.

Pozostało 580 znaków

2017-01-08 03:22
10

Widzę że znasz się na rzeczy lecz jedna rzecz mnie dręczy co jeśli się naprawdę nie nadaję i tylko marnuje czas swój a tym bardziej prowadzącego.

No to nic tylko skoczyć z mostu! Albo zapić się w kartonie pod dworcem. Co się w życiu nauczysz to twoje, więc nie traktowałbym tego jako "marnowanie". A nawet jeśli to co? Kto nie ryzykuje ten nie ma. Ale z informatyką jak z wieloma innymi rzeczami jest tak, że trzeba to lubić bo inaczej jest ciężko. Więc jeśli cię to nie kręci to się zastanów, bo będziesz się męczył. Ale jednocześnie to nie jest jakieś nie wiadomo co tylko dla wybrańców. Może nie każdy nadaje sie do programowania marsjańskich łazików, ale do klepania kolejnego CRUDa dla jakiejś korporacji to się nadaje każdy przy odrobinie wysiłku.

W domu mówią już że nic mi się nie udaję tzn programowanie i żebym sobie odpuścił.

No i co z tego? Mi rodzice mówili żebym nie siedział tyle przy komputerze tylko szedł z kolegami posiedzeć pod blokiem. No i ci koledzy z osiedla nadal siedzą tam sobie pod blokiem i piją piwko, a ja zarabiam kilka razy wiecej niż moi rodzice razem wzięci. Masz 5 lat czy jesteś dorosłym facetem? Zacznij podejmować samodzielne decyzje. Niektóre będą lepsze inne gorsze, to nie ważne. Ważne że będą twoje. Chcesz ciągnąć informatykę to ciągnij. A jak nie wyjdzie? To jest twoja sprawa, bo to jest twoje życie.

Łap:


A to sobie ustaw na budzik:

;)


Na PW przyjmuje tylko (ciekawe!) zlecenia. Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie.

Pozostało 580 znaków

2017-01-08 03:35
2
Lavida21 napisał(a) w temacie:

Ćwiczeniowiec mówi żę się nie nadaje

Jeśli ćwiczeniowiec twierdzi, że się nie nadaje, to niech zmieni pracę :P

Lavida21 napisał(a):

jedna rzecz mnie dręczy co jeśli się naprawdę nie nadaję i tylko marnuje czas swój a tym bardziej prowadzącego.

Prowadzącemu za to płacą, że Wam poświęca czas. Sam się pewnie do normalnej pracy programisty nie nadaje, więc na uczelni siedzi. Swoje własne obawy przelewa na studentów.

Co do problemu... Z pustego to Salomon nawet nie naleje. Trzeba mieć trochę schematów w głowie, żeby rozwiązywać trudniejsze zadania z marszu.
Poza tym gadamy o C++ (zapewne bez używania gotowców, nawet z STL), a współczesne programowanie to coraz częściej umiejętnie stosowanie bibliotek, frameworków i innych zdobyczy techniki rozwijanych latami przez innych programistów. Nie musisz implementować quick sorta, nie musisz pisać własnego silnika do gier, wielu rzeczy nie musisz umieć robić, musisz tylko nauczyć się korzystać z gotowych rozwiązań ;)

edytowany 4x, ostatnio: Spine, 2017-01-08 03:38

Pozostało 580 znaków

2017-01-08 03:47
3

Znam składnie c++ lecz w trudniejszych programach mam duże problemy.Co z tym można zrobić?

@Shalom napisał coś takiego:

Jak pierwszy raz zakładasz na nogi łyżwy to też nie będziesz od razu robił piruetów.

Jeżeli przemyślisz to zdanie, to wszystko inne stanie się nagle wyjątkowo proste i jasne. Trudny program, jest jak piruet. Niemożliwym jest wręcz jego zrobienie, gdy nigdy nie miałeś na nogach łyżew, albo gdy jeździsz jedynie okazyjnie. Na piruet składa się wiele pomniejszych rzeczy, które organizm musi się nauczyć robić, zanim uda się w pięknym stylu zakręcić na jednej nóżce wokół własnej osi.

Z programowaniem jest identycznie. Jeżeli Twoim zadaniem jest napisanie czegoś złożonego, to najpierw musisz zmienić sposób patrzenia na ten złożony problem. Nie zastanawiaj się "jak zakodować ten trudny program", ale zastanów się z czego ten "trudny program" ma się składać. Rozbij go na odpowiednią ilość mniejszych części, gdzie te pojedyncze części będą już dla Ciebie zrozumiałe. Rozbijaj zadanie do momentu, aż będziesz potrafił zakodować jego pojedyncze cegiełki. Nie bój się szukać podpowiedzi "jak zakodować prostą cegiełkę" w internecie. Oczywiście - staraj się dojść do rozwiązania samodzielnie, ale nie załamuj się, jeżeli nie potrafisz go znaleźć. Wtedy sięgasz po zasoby internetu i znajdujesz odpowiednie rozwiązanie. Nie poprzestawaj jedynie na tym. Koniecznie przeanalizuj możliwie najdokładniej znalezione rozwiązanie i przepisz je znak po znaku ręcznie, bynajmniej nie wklejaj go w całości.

Staraj się również zastanawiać, jak mógłbyś wykorzystać znalezione lub opracowane rozwiązanie inaczej, niż na potrzeby zadania. W jakim programie może się przydać? Jak można to rozwiązanie zmienić/zoptymalizować/ulepszyć? Baw się kodem. Nie bój się nie wiedzieć. Gdy nie potrafisz ugryźć jakiegoś problemu, to nie denerwuj się. Zatrzymaj się wtedy na chwilę i powiedz sobie "Ok, nie mam pojęcia o co tutaj chodzi. Co jest jednak dla mnie zrozumiałe w opisie tego problemu? Aha, rozumiem to, to i to, więc zacznę od tego". Podchodząc do rozwiązywania programistycznych problemów w ten sposób, tzn. rozbijając je na malutkie, zrozumiałe klocki, a później łącząc je ze sobą, nie tylko Twoja nauka programowania przyspieszy, ale również będziesz potrafił rozwiązywać najbardziej skomplikowane i złożone problemy, bo każdy z nich koniec końców składa się z określonej ilości o wiele mniejszych problemów, które indywidualnie są już o wiele łatwiejsze do rozwiązania.

Pamiętaj też, że to Ty decydujesz co i jak chcesz w życiu robić, a nie wykładowca, rodzina, @Shalom, czy ja. Wszystkie te wymienione osoby mogą jedynie oceniać Twoje czyny lub ich brak. Jeżeli nie jesteś zadowolony z tych ocen, a wiesz, że chcesz zostać programistą, to podnieś głowę do góry, skup się, zakasz rękawy i stań się najlepszy.

Pamiętaj jednak - zatrzymuj się i... myśl.


The quieter you become, the more you are able to hear.

Pozostało 580 znaków

2017-01-08 04:05
0

Wielkie dzięki za dobre rady .Będę próbował dalej.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0