Polaczenie wiedzy technicznej z programowaniem, jak zaczac.

0

Czesc, aktualnie pracuje jako programista. Minal juz miesiac, 2 miesace sie wdrazalem, a teraz kolejne 2,5 tygodnia klepie taki malutki projekt. Ogolnie chcialbym sie rozwijac, bardzo mocno, dlatego procz wiedzy jezykow chcialbym zaczerpnac wiedzy technicznej, szczegolnie z cloud computingu, technologiach radiowych, przetwarzania dzwiekow/video. Wiem ze chcialbym isc w tym kierunku, a sama wiedza klepania w jezyku mi tutaj nie pomoze. Czy ktoras z osob na forum mialaby dla mnie jakies rady, w ktorym kierunku uderzac, co czytac, gdzie?

Jezeli chodzi o jezyki programowania to JS/NodeJs i C# ktorego zaczynam coraz bardziej ogarniac.

Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam.

0

Z racji, że te zagadnienia w mniejszym lub większym stopniu miałem na studiach to mogę polecić Ci:

  • Zieliński Tomasz P. - Cyfrowe przetwarzanie sygnałów. Od teorii do zastosowań. WKŁ
  • Smith Steven W. - DSP. Cyfrowe przetwarzanie sygnałów. Praktyczny poradnik. BTC
  • Daniel Józef Bem - Anteny i rozchodzenie się fal radiowych. WNT
    Ostatnia pozycja jest "ciężka" ale zakładam że jakaś teoria też jest Ci potrzebna. Generalnie pozycji jest dużo więcej, ale nie chce Ci wciskać czegoś czego sam nie miałem w rękach.
    Jeśli chodzi o języki to raczej środowisko MATLAB niż C# i inne. Ewentualnie ANSI C i do tego jakiś procek DSP, albo nawet zwykły STM32 (te mocniejsze F4, F7 są fajne, sam kiedyś zrobiłem na takim equalizer). Jeśli rozwiniesz swoją wypowiedź, czego oczekujesz to może coś więcej podpowiem.
0

A który język poza PHP ma szybki próg wejścia, aby poduczyć się teorii z książek przez 8 miesięcy i potem dostać prace?

0

Dzięki za odpowiedzi ale bardziej chodzi mi o takie stanowiska pracy : http://nokiawroclaw.pl/oferty-pracy/telco-cloud-sw-developer/ albo http://nokiawroclaw.pl/oferty[...]vascript-software-engineer-2/. Żeby pracować w lepszej firmie trzeba mieć po prostu też wiedzę poza klepaniem, o taką wiedzę mi chodzi.

0

przecież tam masz wypisane jakie są wymagania na stanowisko

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0