Wątek przeniesiony 2016-10-03 09:21 z Newbie przez DibbyDum.

Proszę o Porady :)

0

Cześć Wszystkim :)

W 2017 roku poprawiam maturę, aby aplikować na Politechnikę Wrocławską wydział informatyki.
Niestety moja wiedza, jeżeli chodzi o programowanie jest znikoma, a jedyne co poznałem przez swoje życie to podstawy Html/Javascript.
Najbardziej odpowiada mi C++ , ale wszyscy znajomi, którzy w tym siedzą odradzają mi ten język ze względu na poziom zaawansowania, jak i problemy z pracą po studiach tak jak w trakcie ich trwania.

Druga kwestia to, czego uczyć się poza wybranym do "masterowania" języka?
Dowiedziałem się, że GitHub bardzo się przydaje i ładnie wygląda w CV, ale tylko tyle wiem na temat zewnętrznych narzędzi.

Gdyby ktoś bardziej doświadczony mógłby wypowiedzieć się jak to wygląda w praktyce?

0

Nie wierz Urban legend. Ja na 2 roku zacząłem prace jako c++ Dev. Obecnie programuje nie tylko w c++ ale spływają bardzo intratne oferty na c++ Dev bo NIE MA DOBRYCH PROGRAMISTÓW c++ a jak są to już gdzieś pracują i to jest nisza. Co do języka to trzeba w nim dobrze rozumieć co się robi. Jest skomplikowany i żałuję że istnieje mimo że dzięki niemu sporo zarabiam.

0

Czyli nie przejmować się opinią innych i robić swoje. Dzięki za odpowiedź. A odnośnie dodatkowych narzędzi do nauki coś polecasz? Bo githuba obowiązkowo przerabiam.

0

Nie jest tak ze się nie przejmuj tylko opieraj się na faktach ktore pozbierasz z prawdziwego świata zawodowego. Cpp jest poczwarka w której jak jesteś dobry zrobisz niesamowite rzeczy (Windows, gry, sterowniki, soft sieciowy etc.). Ze względu ze trzeba być dobrym to jest mało programistów Cpp wiec ich cena jest wysoka. W C# tak samo jak jesteś dobry to zlecenia są niezłe (ja właśnie m.in. robie w Cpp, c# wiEC wiem z doświadczenia, ale to nie są tylko dwa języki na których można zarobic). C# ma plus ze jest łatwy wiec biorą tez mniej dobrych do prostych rzeczy ale na takim stanowosku ciężko potem przekroczyć znacząco te 5k na rękę i wchodzi w grę zmiana stanowiska lub firmy bo i tak ktos musi robić to za te 5k a takich na pęczki . Żeby to zrobić ofc trzeba coś umieć tak jak przy cpp ale nawet te proste stanowiska na Cpp wymagają więcej niż na c#... Z drugiej strony w Cpp pisze się co innego niż w c# i te leszczyki z c# muszą mieć często większą wiedzę domenową niż Cpp dev wiec wychodzi na równi. Prawda taka ze jak będziesz dobrym ale to ważne, dobrym programistą czegokolwiek to znajdziesz dobra prace lub sam ją sobie stworzysz.

Githuba nie czytaj. Na Githuba się pisze i to jest ważne. Pisać pisać pisać a jak już będziesz pewny to pisać za kasę nawet niewielk ass. Presja i prawdziwe zadtosowania mega ucza. Nie czytaj Grebosza bo to dla ciemniakow żeby kolosa zaliczyć a niczego nie uczy na prawdę. Ja czytałem "core c++ inżynieria oprogramowania " a potem to jakaś dokumentacj aż języka w necie. Poza tym to wzorce z bandy czworga i sporo artow zawodowców z ich blogów i konferencje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0