Uś, UJ, WSTI a może coś innego?

0

Dzień dobry/Dobry wieczór/Hej.
Jak to po maturze bywa, czas pójść na studia. No i tutaj pytanie, jakie? Maturę zdawałem z matematyki, informatyki i angielskiego (z czego informatyka mi lepiej poszła niż matematyka).
Mieszkam w Jaworznie (dojazd do Gliwic autobusem jest strasznie długi, dlatego od razu odrzucam Politechnike w Gliwicach). Zastanawiałem się nad WSTI, ale poczytałem opinie innych studentów i ponoć poziom nie jest zbyt wysoki, a w dodatku strasznie robią wszystko dla pieniędzy, więc chyba zostaje mi UJ lub Uś. Poszukuję jakiegoś kierunku stricte pod programowanie (a najlepiej w Javie).
1) Czy UŚ ma dobrą opinię o Informatyce? Znalazłem opinie, ale to sprzed 4 laty, że ponoć egzaminy z programowania się na kartkach zdawało. Jaki kierunek pod programowanie byście mi polecili?
2) A może UJ? Jak tam informatyka wygląda? Ktoś studiuje tam z Was i może wyrazić swoją opinię?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

1

Nie słyszałem jeszcze o kierunku stricte pod programowanie. Najwięcej programowania jest najczęściej na informatyce, ale nie są to studia nastawione na wypuszczanie co roku fali doskonale przeszkolonych koderów. Co do infy na UŚ: coś w tym chyba jest, bo znajomy studiujący tam informatykę mówi, że nie sam egzamin a wszystkie zajęcia z programowania mieli bez użycia komputerów. Co do UJ: jak już Kraków to lepiej AGH. Ok, dojazd do Gliwic z Jaworzna masz paskudy, dlatego odrzucasz Gliwice, ale do Krakowa masz podobną odległość, dojazd pewnie jeszcze gorszy, ale skoro rozważasz Kraków to pewnie w grę wchodzi pokój/akademik/coś innego. Skoro zamieszkanie w innym mieście wchodzi w grę, to nie powinieneś odrzucać PŚ na starcie, tam informatyka jest na wyższym poziomie, niż na UŚ ;)
A jeśli chcesz się nauczyć programowania, to studia są kwestią drugorzędną tak naprawdę - samodzielna praca w domu, udział w jakimś projekcie Open Source, praktyki, staże etc. dadzą Ci dużo więcej niż zajęcia na uczelni.

0

Ja wiem, że studia nie nauczą programowania. Mam zamiar się uczyć w te wakacje programowania, a na studia iść tylko dla papierku. Akademik raczej w grę nie wchodzi, co najwyżej codzienny dojazd. Na AGH szans nie mam żeby mnie przyjęli, zwłaszcza jak na informatykę jak się okazało ... informatyka nie jest brana pod uwagę. I tak by mnie nie przyjęli (tzn wybiorę też jakiś kierunek na AGH) bo mam 640+- pkt (matura z Rozszerzonej matmy mi strasznie słabo poszła), a ostatnio był 900 próg.

0

Przeglądnij jeszcze syllabusy bo tych informatyk na AGH masz więcej, zależy od wydziału. Popatrz sobie jakie mają tam przedmioty i jakie specjalności możesz potem wybrać. Z 640 pkt możesz próbować na informatykę stosowaną na wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej (czy jakoś tak) jeżeli taki rodzaj informatyki by ci odpowiadał.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0