ASP .NET początki

0

Co polecacie na początek nauki ASP . NET , przy podstawowej znajomości C#? Chodzi mi o nakierowanie czego się po kolei uczyć aby móc po jakimś czasie startować na praktyki/staż?

0

Po pierwsze i najważniejsze - koduj, baw się tym. Poznaj w miarę dobrze środowisko, to na pewno się przyda. No i podstawy c# to za mało.

0

W ASP.NET tworzysz aplikacje internetowe. Zależy jaką chcesz grę zrobić. Jeśli ma mieć webowy interfejs, to tak w ten czy inny sposób da się. Np backend w .Net i angular albo jakiś inny framework na przodzie. Nie jest to jednak typowe, robić w ten sposób gry (przynajmniej ja takich chyba nie widziałem). Chyba, że gra byłaby bardzo prosta... Nie jest to jednak optymalna technologia do tworzenia typowych gier o jakich pewnie myślisz. Sam C# - tak nadaje się do tego np przy wykorzystaniu Unity.

Może mylisz sobie ASP.NET z samym .Net? Powtórzę, asp.net jest podzbiorem dla .Netu, przystosowanym do tworzenia aplikacji internetowych.
Jak szukasz nauki asp.net to polecam Ci książki Adama Freemana: "Pro ASP.NET MVC 5" lub nowszą edycję "Pro ASP.NET Core MVC". Jak jednak chcesz robić gry to zainteresuj się kursami Unity. Tutaj nie umiem Ci niczego polecić. Ale pewnie @fasadin może.

0

Hej!
Ja tworzyłem zawodowo w ASP przez jakiś czas (trochę ponad pół roku - 3 kwartały) i muszę powiedzieć że ten tutorial wydany przez Microsoft jest naprawdę niezły. A jeśli chodzi o podstawy .NET i C#, to polecam mój artykuł;-)
http://www.marekczuma.pl/2016/07/15/c-net-oop-czyli-jak-programowac-ladnie-i-zgrabnie/

0

Ja juz od 2 tygodni ucze sie asp net mvc. Przerobiłem kilka tutoriali, przeczytałem kilka ksiażek m.in Freemana i nie wszystkie przykłady działają. Jestem juz w stanie zaprojektowac i zrealizowac srednio zaawansowana aplikacje. Czy powinienem zainstalowac visual studio 2015 community, zeby aplikacje byly kompatybilne ze srodowiskiem na hostingach?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1