ASP .NET Wyszukiwarka

0

Witam,

Mam taki problem w aplikacji, robię wyszukiwarkę która zwraca jakieś wyniki z bazy danych. Na stronie głównej mam wyszukiwarkę która wyszukuje po 2 kryteriach miejscowość i fraza. Po wyszukaniu użytkownik jest przekierowywany do strony z wynikami gdzie ma możliwość również wyszukiwania po innych kryteriach. Mój problem jest z działaniem paginacji bo dla wyszukiwarki na stronie głównej i szczegółowej są różne ViewModele. W jaki sposób zrobić żeby była możliwość zrobienia jednego widoku dla obu wyszukiwarek z działającą paginacją.

0

Co masz na myśli poprzez paginację?

Dobrze zrozumiałem, że chcesz mieć tak jakby na stronie dwie sekcje:

  1. Sekcję wpisywania kryterium wyszukiwania i powiedzmy buttona "wyszukaj"
  2. Sekcję wyświetlania wyników

I początkowo sekcja 2 jest pusta gdyż nikt nie wprowadził danych a potem żeby sekcja ta się przeładowywała w zależności od zmienianych wyników?

0

Trochę pokrętnie napisałem. Chodzi mi o to że na stronie by były 2 formularze do wyszukiwania. I chciałbym żeby były obsługiwane przez 1 kontroler i 1 widok. Wyszukiwanie samo w sobie działa. Natomiast nie wiem jak zrobić to z paginacją. Jak przekazać z powrotem do kontrolera kryteria po których wyszukiwałem i żeby zwrócił kolejną stroną. Bo aktualnie jak chce przejrzeć 2 stronę to zwraca mi 2 stronę ale z wszystkich wyników bez filtrowania. Do paginacji wykorzystuje PagedList.

0

Dalej nie rozumiem co chcesz osiągnąć, podaj proszę jakiś konkretny przykład co, gdzie i jak ma się wyświetlać.

Jeśli chcesz zastosować listę przewijalną, która wyświetla np. 10 elementów ze 100 i po "scroolowaniu" w dół się przewija na kolejne 10 itd. to lepszym sposobem będzie wykorzystanie AJAX'a.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1