Logowanie w ASP .NET

0

Witam,
Chce otrzymać następująca funkcjonalność:
Jeśli użytkownik chce się dostać do strony Admin.aspx, to zostaje przekierowany na stronę logowania - strona logowania to Login.aspx z kontrolką Login - jak stworzyć taki prosty układ? Jestem otwarty na inne rozwiązania, najchętniej jak najbardziej elastyczne - chodzi po prostu o ochronę panelu admina przez usera i hasło... Jak ktoś postanowi mnie odesłać do linków jakichś, to niech najpierw sprawdzi, czy spełnia to wymagania przeze mnie opisane (sprawdziłem kilkanaście hitsów z googla)

0

Zrób katalog admin, a w nim plik admin.aspx, w pliku konfiguracyjnym wewnątrz tego katalogu (pliki konfiguracyjne działają jak klasy "dziedziczą" ustawienia z katalogu nadrzędnego) ustaw

 <authorization>
   <allow roles="Admin" />
   <deny users="*" />
  </authorization>

W katalogu głównym należy ustawić jeszcze główny plik konfiguracyjny:

 <membership>
   <providers>
    <remove name="AspNetSqlMembershipProvider"/>
    <add name="AspNetSqlMembershipProvider" type="System.Web.Security.SqlMembershipProvider, System.Web, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a" connectionStringName="LocalSqlServer" enablePasswordRetrieval="false" enablePasswordReset="true" requiresQuestionAndAnswer="true" applicationName="/" requiresUniqueEmail="false" passwordFormat="Hashed" minRequiredNonalphanumericCharacters="0" maxInvalidPasswordAttempts="5" passwordAttemptWindow="10" passwordStrengthRegularExpression=""/>
   </providers>
  </membership>
   
  <compilation debug="false" />
    <authorization>
  
     <deny users="?" />
   
    </authorization>
    <roleManager enabled="true" />
    <authentication mode="Forms">
     <forms loginUrl="Login.aspx" />
    </authentication>

To powoduje, że do katalogu głównego mają dostęp tylko zalogowani (za wyjątkiem strony Login.aspx) a do katalogu admin - tylko administratorzy. Należy jeszcze dodać katalog np. Anons, gdzie dostęp będą mieli wszyscy - i umieścić tam strony do zarejestrowania nowego usera:

Fragment konfigu z katalogu Anons:

  <authorization>
   <allow users="?" />
  </authorization>

Wystarczy wstawić odpowiednie kontrolki z palety Login, - strona Login.aspx sama się załaduje przy próbie wejścia. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o autoryzacje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1