Nauka programowania.

0

Witam,

Jestem tutaj nowy i chciałbym Was wszystkich powitać :D
Będę uczniem 4 klasy technikum i chciałbym się wziąć na poważnie za programowaniem.
I tutaj zaczyna się problem. Chciałbym widzieć efekty swojej pracy. W szkole mamy lekcje c++, ale nie zachęca mnie odpalanie tego w konsoli. Lubię "klepać" kod, ale muszę widzieć efektu tego co robię. Do tej pory wciągnęło mnie programowanie na androida, co prawda nie jest co C++, ale od czegoś muszę zacząć. Przejdźmy do sedna, szukam jakiegoś DOBREGO poradnika do Androida oraz C++( c++ lepiej żeby omijał podstawy, wszystko co w konsoli jest beeee. Podstawy już znam.) Wole się uczyć na wykonywaniu projektów. W ten sposób poznam wszystkie potrzebne mi składnie itp. Jest jakaś strona z przykładowymi projektami dostosowanymi do umiejętności? Np. projekt kalkulator i w nim poznam wszystkie działania oraz inne rzeczy?

Proszę o nie hejtowanie ^^
Dzięki za uwagę,
Z poważaniem
Morusek :)

0

Sprawdzałeś w internecie?

0

Tak, szczerze mówiąc myślałem o książce, ale nie jestem do końca pewien czy są one zgodne z najnowszymi standardami.

1

Znasz podstawy? Nie wydaje mi się. Gdybyś znał, to nie zadawał byś takich pytań raczej.
"Podstawy" nie kończą się na pętlach, pierwszych klasach i umiejętności zdefiniowania zmiennych.
Poza tym... C++ na początek to nie zawsze dobry wybór, ale jeśli cię nie zniechęca, to tam sobie w nim klep.
Tu masz najlepsze, moim zdaniem, źródło do nauki C++: http://en.cppreference.com/w/

Różne projekty dla początkujących masz tu: https://www.reddit.com/r/learnprogramming/comments/2a9ygh/1000_beginner_programming_projects_xpost/

Co do 'widzenia' rzeczy, to sądzę, że powinieneś jakąś bibliotekę graficzną ogarnąć.

Chociaż ja to tak szczerze bym ci polecił, byś zastanowił się głęboko nad tym C++ na początek i może pomyślał na Javą, jeśli o Androida ci chodzi...
C++ dla początkującego programisty może okazać się przytłaczający, jak już wspomniałem. Niemniej jednak zależy to od ciebie.

Z poważaniem,
wciążPoczątkującyProgramista.

1

Nie rozumiem twojego problemu z konsolą. To jedynie dość przyjemna na start forma interakcji z userem. Na dobrą sprawę zamiast I/O w konsoli możesz w hard-code umieszczać swój input i używać debuggera. Jeśli chodzi o konsolę, jest to nieodłączna, rzekłbym nawet jedną z przyjemniejszych części pracy programisty. Nie lubić GIT basha, czy command line'a w Linuxie to jak słodzić herbatę. Ble.

Jeśli chodzi o android: o wiele wygodniej będzie ci przejść na Javę, szczególnie że znasz podstawy, więc różnic w tych językach na takim poziomie jest niewiele. Materiałów o android w dobrej jakości po angielskiej stronie internetu jest bardzo dużo.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1