WAT - Informatyka - niestacjonarne

0

Chciałem się zapytać o studiowanie Informatyki na WAT. Dodam, że chodzi mi o studia niestacjonarne. Zastanawiam się nad tą szkołą i nad tym kierunkiem. Polecacie? Odradzacie? Wszelkie opinie mile widziane :).

Chciałem się głównie zapytać jakie języki programowania można poznać podczas studiów? Znalazłem w necie listy przedmiotów wykładanych na WAT na Informatyce ale ciężko z tego cokolwiek wywnioskować (lista z 2010). Podejrzewam, że nauczą C może SQL (i to raczej samych podstaw bo w programie studiów są bazy danych) ale czy coś więcej ? Będę wdzięczny za info...rmację ;) najlepiej od studentów lub absolwentów.

0

Ok. Zadam pytanie inaczej jakich języków programowania można się nauczyć na studiach niestacjonarnych I stopnia na WAT?

Tak, te wątki już widziałem wcześniej ale moim zdaniem nic z nich nie wynika...przynajmniej nic co by było dla mnie ważne;)

0

Na stronie masz plan studiów.

0

Przypuszczam że tak jak i na dowolnych studiach informatycznych - żadnego. Bo widzisz pytasz o studiowanie "informatyki" czyli nauki o przetwarzaniu informacji, a nie "programowania" czy choćby "inżynierii oprogramowania".

0

https://wacislawa.wordpress.com/2013/06/26/informatyka-na-wojskowej-akademii-technicznej
zaraz po przeczytaniu tego tekstu poczytaj komentarze,
wg mnie autor znacznie przesadza i jest 'rozpieszczonym' bachorem. kazdy moze nie lubic jakiegos przedmiotu ale kompletnie nie rozumiem calego hejtu na ilosc matematyki, przeciez to sa studia - nie jakies liceum ktore ma dac ogolna, podstawowa wiedze - a matematyka jest tyle co na innych uczelniach

0

No trochę ten blog mnie przeraził ;).
BTW. na PJWSTK są wykłady online. Tam można znaleźć informacje, że uczą się c++, C# JAVY,

Natomiast odnośnie WATu - nie znalazłem nigdzie informacji jakich języków programowania tam uczą.

0

@Perez zrozum że na studiach informatycznych będziesz miał może 2 max 3 przedmioty dedykowane "nauce języka programowania". To będą przedmioty po 15 albo 30 godzin.Wiesz ile to jest 15 godzin? 15 to jest tak jakbyś sam siadł nad tym przez jeden weekend (7.5 godziny w sobotę i 7.5 w niedziele). 30 to są dwa weekendy. Na niestacjonarnych tych zajęć będzie jeszcze mniej. I zaręczam ci ze studia jakoś magicznie nie spowodują że nauczysz się w tym czasie więcej niż samemu. Więc równie dobrze możesz teraz w wakacje siąść nad wybranym językiem przez dwa weekendy i przestać sie przejmować tym co będą pokazywać na studiach bo już będziesz umiał tyle samo ile ci na studiach przekażą ;]

Rzecz w tym że na studiach będziesz miał masę przedmiotów gdze programowanie będzie "narzędziem" a nie "celem" i będziesz mógł użyc dowolnego języka, niezależnie od tego czy był pokazywany na uczelni czy też nie. Jak piszesz projekt z uczenia maszynowego czy sztucznej inteligencji to nikogo na studiach nie obchodzi w jakim języku to piszesz, bo to jest szczegół.

0

Ok. tutaj trochę jaśniej :).

Tak - trochę sam zgłębiałem i cały czas to robię. Wziąłem na warsztat akurat to co jest najłatwiejsze czyli webdeveloperkę i to najpopularniejsza w Polsce - php, js + css, mysql. Wcześniej coś tam dłubałem w vba. Chciałbym jednak nie tylko sobie hobbystycznie grzebać (czy nawet zawodowo) ale i wejść na wyższy poziom ;). Ubzdurałem sobie, że JAVA, .net są dla ludzi po informatyce i nawet tknąć ich nie mogę ;).

Tak domyślam się że 15 godzin czy 30 ba nawet 100 to praktycznie za mało aby nauczyć się programowania co najwyżej można poznać jakieś podstawy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1