Tworzenie stron web - jak naprawdę wygląda.

0

Witam. Nie znalazłem na forum podobnego tematu, więc mam pytanie do tych bardziej zorientowanych w temat tworzenia stron. Od jakiegoś miesiąca zainteresowałem się html-em na lekcji tworzenia stron ( III kl. tech. ifn. ). Ale mowie sobie to za mało. Chciałem pochłonąć większą wiedzę niż tylko to co na lekcji. W planie zobaczyłem, że dopiero w 4 klasie jest coś większego, typu css, javascript, jquery. Moim zdaniem to za mało, ale okej, nie mi to oceniać. Więc postanowiłem zacząć robić coś w tym kierunku. Przez ten czas zdążyłem poznać lepiej html-a oraz css-a. Bawiłem się też trochę w bootstrapie. Przede mną jeszcze dużo nauki, ale uważam, że jeśli brać się za coś to garściami i w 120%. Wczoraj nasunęła mi się myśl. Czy ja to wszystko muszę znać na pamięć? Przecież niektóre te kody jak np. w animacji są naprawdę długie i choć rozumiem linijki które są napisane nie byłbym w stanie teraz ich napisać samodzielnie, ale kiedy zobaczę kod wiem o co w nich chodzi. Wiem, że zanim zacznę pracować jest jeszcze trochę czasu, ale czy jako początkujący webdeveloper wymaga się ode mnie profesjonalnego "znania na pamięć" kodów? Czy wystaczy mi chociaż cześć i umiejetność korzystania z dokumentacji frameworkow, tak zeby bylo to sprawne? Zastanawiam się nad tym, bo nie wiem czy podczas nauki skupiać na tym większa uwagę.

0

Nie wymaga się pamiętania wszystkiego, ale podstawy trzeba znać, żeby nie szukać w dokumentacji totalnie trywialnych rzeczy. Reszta przychodzi z czasem i człowiek zapamiętuje mimowolnie. Pamiętaj, że grunt to znać dobrze języki, a nie biblioteki/frameworki, bo te ostatnie bardzo szybko się zmieniają we frontendzie.

0

web dzieli sie na

FrontEnd
oraz
Backend

ktore chcesz robic?

0

Wiem, że zanim zacznę pracować jest jeszcze trochę czasu, ale czy jako początkujący webdeveloper wymaga się ode mnie profesjonalnego "znania na pamięć" kodów? Czy wystaczy mi chociaż cześć i umiejetność korzystania z dokumentacji frameworkow, tak zeby bylo to sprawne? Zastanawiam się nad tym, bo nie wiem czy podczas nauki skupiać na tym większa uwagę.

Szczegółową wiedzą na temat CSS czy frameworków może błyśniesz podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale już w czasie pracy najważniejsze jest po prostu to, żebyś sobie poradził z zadaniami, które dostaniesz (czyli nie musisz wszystkiego znać na pamięć, ale musisz po prostu robić swoje zadania dobrze i na czas).

Przecież niektóre te kody jak np. w animacji są naprawdę długie i choć rozumiem linijki które są napisane nie byłbym w stanie teraz ich napisać samodzielnie

Do wielu rzeczy są generatory (z drugiej strony mam świadomość, że to niebezpieczna rada. Gotowce są przydatne, ale nadużywane straszliwie i potem nikt nic nie wie, bo wszyscy jadą na gotowcach).

Zastanawiam się nad tym, bo nie wiem czy podczas nauki skupiać na tym większa uwagę.

przede wszystkim nie skupiałbym się na nauce, a potraktował to w kategoriach rozrywki i zabawy. Tworzenie stron zawsze było zajęciem dość zabawowym. Zmieniły się tylko zabawki (kiedyś zabawką był Dreamweaver czy walidatory HTMLa, teraz zabawkami są Angular czy Grunt).

edit:
Wydaje mi się nawet, że dzisiaj albo traktujesz tworzenie stron jako zabawę i wielki eksperyment, albo zaczynasz być w tyle, bo inni mniej poważni od ciebie ludzie w tym czasie testują już nowe zabawki (więc mają większą wiedzę na temat tego wszystkiego, bo się bawią ciągle nowymi frameworkami, toolami, edytorami etc. ). Chyba, że idziesz w backend, tam są ludzie chyba bardziej konserwatywni/mniejsze jest parcie na nowinki.

0

Dzięki wielkie, takiej konkretnej rzeczowej odpowiedzi oczekiwałem. Generalnie strukturę css-a i html-a znam, ale to pewnie za mało, aczkolwiek mam zamiar poznać wszystkie jego funkcje. Także postawię sobie naukę samego języka jako priorytet, a z bibliotekami się zapoznam. Na temat front i back endu troszkę czytałem, bo dość mocno pochłonąłem temat webowy. Bardziej kręci mnie font-end aczkolwiek podobają mi się bazy danych. Tworzenie tabelek, te sprawy, fajna sprawa.

przede wszystkim nie skupiałbym się na nauce, a potraktował to w kategoriach rozrywki i zabawy. Tworzenie stron zawsze było zajęciem dość zabawowym. Zmieniły się tylko zabawki (kiedyś zabawką był Dreamweaver czy walidatory HTMLa, teraz zabawkami są Angular czy Grunt).

Wydaje mi się nawet, że dzisiaj albo traktujesz tworzenie stron jako zabawę i wielki eksperyment, albo zaczynasz być w tyle, bo inni mniej poważni od ciebie ludzie w tym czasie testują już nowe zabawki (więc mają większą wiedzę na temat tego wszystkiego, bo się bawią ciągle nowymi frameworkami, toolami, edytorami etc. ). Chyba, że idziesz w backend, tam są ludzie chyba bardziej konserwatywni/mniejsze jest parcie na nowinki.

To znaczy tworzenie stron daje mi ogromną frajdę, nie traktuje tego jako narzędzie do zdobycia pracy, lecz do świetnej zabawy, bo na twarzy pojawia mi się uśmiech jak zrobię głupią prostą rzecz, co na pewno jest banalna. Lubie to po prostu. I ze wszystkich przedmiotów które mam w klasie, strony najbardziej mnie "jarają", a chciałbym poznać ten temat jak najlepiej, wszystkie nowości, cały proces zmian który w tym temacie obiega. A chciałbym nie ukrywam zostać profesjonalistą w tym co robię, może dlatego też skupiam uwagę na tym, żeby mi dobrze w tym przyszłości wyszło. Po prostuje czuję, że mam smykałkę do tego.

0

@heszki
Ja osobiście celuję we frontEnd, może zrobimy jakiś wspólny projekt?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1