Egzamin E.12. Jak się przygotować?

0

Nie zdałem rok temu egzamin zawodowy z E.12 i we styczniu mam poprawke. I pytanie jak w tytule jak się do nich przygotować? Wiem czego nie wiem i się tego powoli uczę ale czy macie jakieś rady na co zwrócić uwagę?

1

Nie zdałeś z teorii czy z praktyki? Jeśli z teorii, nie dziwię się, był dość trudny.

W takim wypadku warto by było przede wszystkim przejrzeć zeszyty z UTK, te poświęcone kartom graficznym, monitorom, interfejsom i ogólnie pojętemu sprzętowi. Niezbyt za tym przepadam, ale dość dużo było pytań na ten temat.

Polecam również znaleźć u wujka Google przykładowe testy. Tu masz całkiem niezłą stronę: http://egzamin-informatyk.pl/e12-egzamin-zawodowy-test-online

Z chęcią sam posłucham rad innych, mimo że mam już egzamin za sobą. Dla niedoinformowanych, kwalifikacja E.12 dotyczy montażu i eksploracji komputera oraz urządzeń peryferyjnych, a także systemy operacyjne Windows/Linux.

0

Z teorii nie zdałem. Zeszyt do UTK? To coś takiego było? U mnie były głupie prezentacje... zero notatek i nie było czasu notować XD Jeśli chodzi o ten link to wczoraj na nim zrobiłem 2 testy na 70 i 77,5% :P

0

No to szukać informacji samemu. Interfejsy, karty graficzne, monitory, karty sieciowe, RAM... ogólnie, poczuj się jak elektronik.

0

http://helion.pl/ksiazki/kwal[...]id=CLbOp-KnpMECFbHHtAodZgEArQ mam tą książkę, opłaca się przeglądać i się z niej uczyć czy raczej słaba jest?

1

Podobnie, jak ty nie mający zeszytu, ja nie miałem podręcznika.
Wiem jednak z doświadczenia, że Helion produkuje świetnie książki, a "Do nowej podstawy programowej" na okładce znaczy mniej-więcej tyle, co "znajdziesz tu wszystko, co będzie ci potrzebne na egzaminie". Więc, tak. Opłaca się.

0

E12 było trudniejsze, niz zawodowe w latach wczesniejszych. Ja nieprowadzilem jako-takiego zeszytu - robilem notatki, dla siebie.
Ksiazki nauczyciel nie wymagał. Ogolnie w podstawowce juz zainteresowalem sie budowa itd. Wiec miałem łatwiej.
Z ksiazki nauczyciel pokazywal nam screeny. To co zazwyczaj lezy to: zamiana systemow liczbowych i budowa procesora (rejestr itp.) oraz polecenia linuxa.
Dodam, ze miałem 70% z teorii i 100% z praktyki.
Wam tez sciera sie nadruk na dyplomie z e 12?

0
c7 napisał(a):

To co zazwyczaj lezy to: zamiana systemow liczbowych i budowa procesora (rejestr itp.)

To smutne, ale jako jeden z niewielu osób, które znam, stwierdzam, że zmiany systemów liczbowych i budowa procesora (w tym także np. bramki logiczne) były najciekawszym elementem UTK.

0

Cóż...w mojej klasie sa może z...4 (w tym ja, na 25 teraz) osob, ktore wiaza swoja przyszlosc z informatyka. Rowniez uwazam, ze bramki logiczne i binarka to "fajne" rzeczy - lubię to. Mówiłem bardziej z perspektywy osob, ktorym to nie podchodzi...jak to kolezanka odpowiedziała na pytanie..."co zawiera plik messages w linuxie..." -"to, co sobie wpiszę, po jego utworzeniu".

0

Jestem w 4 klasie, i jadę starą podstawą programową, ale nie wiem czy było to coś bardzo trudnego. Myślę, że jak przerobisz wszystkie egzaminy zawodowe z infy z lat poprzednich, to Ci spokojnie wystarczy, żeby zdać. Dużo się powtarza.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0