Intensywne Wprowadzenie do Hackingu - czy się opłaca

0

Witajcie!
Od jakiegoś czasu programuję w C++ i zastanawiam się nad podjęciem się pisania programów dotyczących bezpieczeństwa sieci, skanowanie sieci w poszukiwaniu komputerów itp. Ogólnie chodzi mi o programy, dzięki którym będę mógł nadzorować swoją sieć LAN.
Zastanawiam się nad kupnem szkolenia Szkoły Hakerów: Intensywne Wprowadzenie do Hackingu. Mam więc do Was pytanie - czy to się opłaca? Czy Waszym zdaniem wydanie 137 zł na ten zestaw jest w jakimś stopniu opłacalne i czy jestem w stanie coś ciekawego się z tego dowiedzieć? Dwa lata temu miałem Szkolenie Podstawowe Szkoły Hakerów i nie byłem zadowolony. Jednak wtedy nie znałem jeszcze żadnego języka programowania. Oddałem więc je, i zwrócili mi pieniądze.
Teraz słyszałem, że IWH jest ponoć rozszerzone w jakimś stopniu i nie wiem...łatwiejsze?

Pytanie do tych, co posiadali/posiadają owy zestaw: Czy na jego kartach są opublikowane przykładowe kody programów np. w C abym na ich podstawie mógł pisać własne?

1

Zestaw szkoły hakerów jest dostępny za darmo na warezach.

//następny idiotyczny tekst będzie ukrany banem - mq

0

Szkoła Hakerów to g**no nastawione na naciąganie lamerów. Może inaczej: to zbiór tutoriali pod wspólnym szyldem "jak z bezradnego script kiddie zrobić wkurwiającego script kiddie", nic więcej.

0

Jak słyszę te komentarze typu "szkoda czasu" bez sensownego uzasadnienia, to mi się śmiać chce.

Sprawa wygląda tak teraz wyszła nowa wersja Szkoły Hakerów, która jest ulepszeniem i rozszerzeniem wersji sprzed paru lat, generalnie dobrze jest mieć podstawy programowania, aby w pełni móc się cieszyć ze zdobywania wiedzy tam zawartej a nie frustrować się, że nic nie można zrozumieć. Przy samej Szkole Hakerów nie trzeba być geniuszem programowania, już same podstawy pozwolą opanować zawarte tam tajniki.
Dopiero gdy je poznamy sięgała bym po Intensywny Hacking, ponieważ to jakby kolejny etap nauki, jeżeli będziesz chciał przebrnąć przez nią bez podstaw ze Szkoły Hakerów możesz do niej się tak samo zrazić jak się zraziłeś do Szkoły Hakerów nie mając podstaw programowania. Myślę, że teraz nie powinieneś mieć z nią problemów.
Zachęcam do studiowania wszystkich szkoleń tego wydawnictwa ale w odpowiedniej kolejności, wtedy wszystko w ładną całość się ułoży.
Opinie takie jak powyżej wygłaszają najczęściej osoby które w życiu w ręce nie mieli żadnej z tych książek, albo mieli kurs nie dopasowany do ich poziomu zaawansowania. Albo zbyt trudny sobie wybrali (przecenili swoje zdolności), albo zbyt łatwy i wydawał im się nudny i oczywisty.
Także polecam, ale w odpowiedniej kolejności.

0

Łał! Można wybulić kupę kasy i dowiedzieć się że nieszyfrowany ruch HTTP i rozmowy na GG można podsłuchiwać wiresharkiem, bo przecież każdy rdzenny haksior używa najbardziej nieprzystosowanych i niewygodnych do tego celu tooli jakie istnieją.

0
Demonical Monk napisał(a)

Łał! Można wybulić kupę kasy i dowiedzieć się że nieszyfrowany ruch HTTP i rozmowy na GG można podsłuchiwać wiresharkiem, bo przecież każdy rdzenny haksior używa najbardziej nieprzystosowanych i niewygodnych do tego celu tooli jakie istnieją.

No widzisz Ty to wiesz, wielu innych pewnie też wie, ale ja tego nie wiedziałam i założę się że wielu tak samo jak ja nie wie o wielu rzeczach których może się dowiedzieć z książki.

0

można się tego dowiedzieć ZA DARMO z wielu różnych stron, w tym i polskich. A co do twoich skłonności nekrofilskich nie będę się wypowiadał

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0