UJ Kraków i debilne zadania z informatyki...

0

http://asd1.tcs.uj.edu.pl/docs/V.pdf

Jaki jest sens zadawania takich zadań? Przecież takich rzeczy nawet nie trzeba umieć jak sie programuje rakiete ziemia-powietrze :/

0

A myślisz, że na czym polegają niektóre metody routingu sieciowego, czy szukania ścieżki w grach, jak nie na algorytmach właśnie tej klasy.

0

typowe algorytmiczne zadanko nie wiem czemu sie rzucasz w koncu to informatyka ;)

0

dlaczego mi coś mówi że to jest bardzo klasyczny problem pana parającego suię zawodem na jedenastą literę alfabetu...
Podpowiem w Algorytmach jest rozwiązanie :)

0

Koziołek: Nie, to nie jest ten problem ;].
To jest problem, nad którym się zastanawiał pewien mądry człowiek, z nazwiskiem na E, kiedy przebywał w Królewcu.

Komorkowy: Tego typu zadania mają na celu sprawdzenie, czy potrafisz myśleć algorytmicznie, abstrakcyjnie, czy nieobce ci jest pojęcie grafu, sposoby implementacji, etc. Na dodatek, chyba jedno z najbardziej klasycznych w informatyce. ;) Oczywiście pomijając masę praktycznych zagadnień, gdzie jego rozwiązanie się stosuje.
Nazywając je debilnym, co najwyżej obrażasz sam siebie...

0

Poszedłeś na uniwerek i dziwisz się, że tam algorytmy klepią? A te zadanie wcale nie jest takie oderwane od praktyki. Chcesz zobaczyć prawdziwie bezsensowne zadania? Przejrzyj dowolne OI.

0
this napisał(a)

Poszedłeś na uniwerek i dziwisz się, że tam algorytmy klepią? A te zadanie wcale nie jest takie oderwane od praktyki. Chcesz zobaczyć prawdziwie bezsensowne zadania? Przejrzyj dowolne OI.

A OI to co innego jak nie algorytmy? Prawdą jest, że dla większości tzw. rzemieślników algorytmy nie są potrzebne, ale gdy zacznie się pisanie profesjonalne gier, rozkładów jazdy, itp., to algorytmika może się przydać - tak więc doświadczenie z OI może być pomocne.

0

Taa, zadania z OI wydaja sie byc czysto akademickim rozwazaniem o abstrakcjach, ale znaczna wiekszosc z nich to bardzo realne problemy. Sprobuj napisac oprogramowanie ukladajace plan lekcji dla malej szkolki podstawowej w Pipidowie Dolnej, gdzie jest 10 nauczycieli i 5 klas... Wtedy docenisz 'akademickie gdybanie'. A przeciez to 'tylko' zwykly plan lekcji...

0

@johny_bravo co do planów lekcji to przypomina mi się historia z MIMUWu. Kilka sezonów temu odszedł doktor, który (hobbistycznie) zajmował się tworzeniem siatki zajęć. Nigdy się nie pomylił (z 20 lat to robił). Jego "obowiązki" przejął komputer. Konflikty w planach są na porządku dziennym.
Jak się okazało człowiek ten miał opracowany pewien sprytny algorytm wg którego działał.
Wniosek:
Durne zadania z algorytmiki ułatwiają życie...

0

dobra inaczej, jak mi to ma niby w grze pomoc jak kazdy pisze inaczej i inaczej mozna problem rozwaizac, a juz na pewno nie bede uzywal metod zadanych tak jak na linku, to mieli mózg!, a nie pokazuje czy umiem myslec abstrakcyjnie....

najlepiej zamknac topic bo nie lubie gdy wypowiadaja sie kujony... dla nich to czysta informatyka taaaak! :0 ;S

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1