Wzór na rozmiar JPG - czy istnieje?

0

Czy istnieje wzór na rozmiar jpg względem jego kompresji??
Np coś w tym stylu: 250KB=(Rozmiar Bitampy / 100) * Stopien kompresji
Jest cos takiego??

0

Hm... Wątpię, czy jest cos takiego. Poszukaj może w jakiejś oficjalnej dokumentacji albo coś :P. Notabene nie wiem, co to ma wspólnego z delphi lub pascalem (vide forum, na którym się wątek znajduje)...

0

chodzi o to że chce napisać program który bedzie pomniejszał bitmapę lub jpeg do wybranege rozmiaru (chodzi o KB a nie o szerokość i wysokość)
Rozumiesz?

0

Raczej nie ma, bo objętość JPEG jest zmienna i zależna od tego, co się w nim znajduje i jak się to uda skompresować.

0

Ale możesz to zrobić tak, że program będzie kompresował stopniowo, aż wielkość pliku nie osiągnie iluś-tam kb. Co prawda to może być cholernie pamięciożerne i mało dokładne, ale to jedyne, co mi przychodzi do głowy :P

0

No, i biorąc pod uwagę, że JPEG to kompresja stratna, to za każdym razem będzie coraz większa strata jakości.

0
Ktos napisał(a)

No, i biorąc pod uwagę, że JPEG to kompresja stratna, to za każdym razem będzie coraz większa strata jakości.

jesteś pewien? przeciez można kompresować za każdym razem dane z oryginału.

0

Corel ma coś takiego. Próbując zapisać obrazek jako JPG przesuwam trackbar zmieniając stopień kompresji, zmieniam różne inne atrybuty kompresji a rozmiar pliku na bieŻąco (Boże, widzisz takie błędy i nie grzmisz) jest wyświetlany. Tylko nie wiem, czy corel kompresuje, czy szacuje (chyba to i to po trochu). Komprejsja do JPG nieogromnych bitmap nie zajmuje dużo czasu. Na twoim miejscu sprawdziłbym doświadczalnie jak zależy rozmiar pliku od stopnia kompresji. Weź jaknajwiększą ilość bmp'ków, każdy z nich skompresuj na różnych stopniach kompresji i porównaj rozmiar z rozmiarem oryginału. Dla każdego badanego stopnia kompresji oblicz średnią z wszystkich pomiarów i wyniki nanieś na wykres "stopień kompresji / procentowe zmiejszenie pliku". Dopasuj do wykresu jakąś funkcje (pasować chyba będzie jakaś funkcja wykładnicz). Funkcja ta pozwoli ci oszacować kompresje.

Ale możesz to zrobić tak, że program będzie kompresował stopniowo, aż wielkość pliku nie osiągnie iluś-tam kb.
Tak musisz zrobić, z tym że zaczynaj od kompresji oszacowanej i zmieniaj ją proporcjonalnie do błędu (błędu rozmiar otrzymany - rozmiar docelowy). Współczynnik propocjonalności uzależniłbym od pochodnej funkcji szacującej w badanym obszarze kompresji (jeśli wiesz o co mi chodzi :) ).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0