Czy skrzynka istnieje?

0

Mam fajny skrypcik do walidacji adresu e-mail na wyrażeniach regularnych jednk brakuje mu możliwości sprawdzania czy podana w formularzu skrzynka pocztowa faktycznie istnieje. Czy PHP potrafi to sprawdzić? Jeśli tak to powiedzcie jak. Pozdrawiam.

0

Sprobuj sie zalogowac do serwera i czekaj na odpowiedz.

0

A można tak trochę konkretniej, bo moja znajomość PHP liczona jest w ułamkach.

0

Raczej nie ma takiej możliwości. Chyba jedyny sposób to wysłanie na tą skrzynkę linku aktywacyjnego. Jeśli skrzynka nie istnieje, to jej (nieistniejący :P) właściciel nie odbierze maila, nie kliknie na link, i nie zrobi tego, co może robić na Twojej stronie ;).

// Dopisane
Chyba, że tu chodzi o coś innego, i skrzynka niekoniecznie musi należeć do osoby wypełniającej formularz, wtedy to raczej niewykonalne.

0

pewnie że nie ma takiej możliwości, możesz jedynie kazać skryptowi wysłać maila i poczekać nawet parę dni żeby zobaczyć czy serwer odeśle info że skrzynka nie istnieje - chociaż nawet jak odeśle to nie musi znaczyć że skrzynka nie istnieje i vice versa

jedynie możesz pingować to co po at, ale po co ci takie coś - to głupie, jeśli na stronę to po to jest link aktywacyjny

0

Ewentualnie wyslac maila z obrazkiem, ktory bylby generowany na serwerze, czyli serwer wiedzialby, jesli ktos otwiera maila. Of coz zadziala, jezeli program pocztowy zechce wyswietlic obrazek.

pozdrawiam
johny

0

I jeśli user zechce otworzyć tego maila. Bo wcale nie zawsze musi tak być (z mojej skrzynki 90% maili leci przed ich otworzeniem, a wyświetlenie każdego obrazka muszę potwierdzić, zanim się zacznie ściągać). Gdyby była jakaś prosta metoda na to, by sprawdzić obecność jakiejś skrzynki na danym serwerze, to SPAMerzy mieliby jeszcze większą skuteczność, więc nikt normalny takiej usługi nie wprowadzi.

0
Adam.Pilorz napisał(a)

Gdyby była jakaś prosta metoda na to, by sprawdzić obecność jakiejś skrzynki na danym serwerze, to SPAMerzy mieliby jeszcze większą skuteczność, więc nikt normalny takiej usługi nie wprowadzi.

Bardzo słuszna uwaga. A jak user poda nie swojego maila to jego strata, prosić się nie będę o odwiedziny :).

0
Adam.Pilorz napisał(a)

I jeśli user zechce otworzyć tego maila. Bo wcale nie zawsze musi tak być (z mojej skrzynki 90% maili leci przed ich otworzeniem, a wyświetlenie każdego obrazka muszę potwierdzić, zanim się zacznie ściągać).

To fakt - dlatego nie pisalem, ze jest jakos super skuteczna. Przydaje sie, jak trzeba policzyc ilu ludzi otworzylo maila (na przyklad przy kampaniach mailowych).

pozdrawiam
johny

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0