Serwer w dosie

0

Witka :)
Wie ktos jak napisac prosty serwer TCP/IP pod dosa w delphi ??? :-) chodzi mi tylko o sposób wyslania i odbierania wiadomosci
z gory thx !! [browar]

0

Delphi tworzy aplikacje 32 bitowe - nie da się ich
uruchomić pod dosem.

0

polecam TurboPascala lub FreePascala...
ale jak chcesz napisać serwer TCP\IP... to na pewno nie obedzie sie bez asemblera... no chyba że znajdziesz jakies pascalowe moduły do obslugi modemu i TCP... ale ostrzegam... rzucasz się na głęboką wodę...

0

niedawno wrzuciłem na 4p (dział TP) źródełka do obsługi sieci Novell'a - myślę, że znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz.

Andrew - to, że aplikacja jest 32bitowa, nie znaczy, że nie da się jej uruchomić pod dosem! czy procesor jest 32bitowy tylko pod Windowsem???
chodzi o to, że Delphi kompiluje programy tylko dla środowiska Windows, a takich (nawet konsolowych) pod dosem nie odpalisz.

0

Łukasz, ale MS Dos (mniemam że o nim właśnie mowa) sam jest 16 bitowy i nie korzysta z możliwości które daje 32 bitowy procesor - nie da się na nim uruchomić aplikacji 32 bitowych.

// sprawdziłem - mój błąd, czasami zbyt szybko piszę (dopiero później sprawdzam). Teraz wychodzi na jaw moja niewiedza. Przepraszam wszystkich zainteresowanych.

0

Łukasz, ale MS Dos (mniemam że o nim właśnie mowa) sam jest 16 bitowy i nie korzysta z możliwości które daje 32 bitowy procesor - nie da się na nim uruchomić aplikacji 32 bitowych.

jak się nie da??? to, że sam dos jest 16bitowy to nic nie znaczy, przecież programy wykonuje procesor, a nie system operacyjny (przynajmniej w przybliżeniu).
a co Ty w ogóle nazywasz aplikacją 32bitową? taką, która korzysta z 32bitowych instrukcji? no to ja mam kilka takich programów, napisanych nota bene w TP. a grałeś w Dooma (mmm...iddqd+piła)? przecież działa pod dosem (dokładniej pod dos extenderem, no ale ten się odpala spod dosu), a chyba nie powiesz mi, że jest 16bitowy?

jeśli chcesz mi dalej udowadniać, że nie mam racji, to przenieśmy dyskusję do OT, ok?

//To ja tylko dodam od siebie, że większość moich programów pisanych pod DOSem i przeznaczona dla tego systemu operacyjnego korzysta z 32bitowych rejestrów/instrukcji. Pewnych rzeczy nie powinniśmy mylić. - m.M

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0