Align i buttony

0

Mam 4 klawisze i włączoną w każdym z nich funkcję align left. Na początku wszystkie klawisze są schowane funkcją button.visible:=False. Buttony mają numery od 1 do 4. I jak robię pokazywanie buttonów w kolejności button1.visible:=true;... i tak aż do 4 to na ekranie potrafią zmienić kolejność jak temu przeciwdziałać. Czyli jezeli wybiore buttony 1 i 3 to są one wyświetlane w kolejności 1 i 3 a nie czasami 3 i 1 licząc od lewej.

Dziękuje

0

Może dasz jakiś kod, znacznie ułatwi to rozpatrzenie sprawy ;)

1

Poza tym może lepiej zamiast ukrywać buttony to je ładnie rozmieścić na formie a później wyłączyć ich aktywność. Następnie włączać ją w zależności od potrzeb?

0

W każdym z tych buttonów align jest ustawione na left

Button1.Visible:=true;
Button2.Visible:=true;
Button3.Visible:=true;
Button4.Visible:=true;
0

Podobny wątek był niedawno – https://4programmers.net/Forum/Delphi_Pascal/324061-zmiana_kolejnosci_paneli_po_ukrywaniu_i_pokazaniu.


Ja nigdy nie używam Align dla osadzonych kontrolek, jeśli już to tylko dla komponentów grupujących i tylko alClient. Choć tego też unikam, bo to samo uzyskam odblokowując wszystkie cztery kotwice.

Chcesz uniknąć błędów? Skorzystaj z Anchors, a ewentualne dodatkowe rozmieszczenie kontrolek sobie oprogramuj. Będziesz miał pewny mechanizm, zawsze działający prawidłowo (o ile nie skopiesz implementacji).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1