Pascal - Obsługa myszy

0

Witam.

Chciałem pobawić się obsługą myszy w Pascalu. Znalazłem to http://www.freepascal.org/docs-html/rtl/mouse/index-5.html, wykorzystuje moduł 'mouse' (kompilator to Dev-Pascal), program się kompiluje, ale nie działa, nie pobiera wartości X i Y, funkcja detectmouse powinna zwracać wartość 0 gdy mysz nie jest podłączona albo inną liczbową odpowiadającą ilości przycisków, gdy nie mam podpiętej myszy wartość przyjmuje 2, gdy jest podpięta to 8 lub 3 (sprawdzałem na dwóch myszach).

0

za http://www.freepascal.org/docs-html/rtl/mouse/index.html

Overview

The Mouse unit implements a platform independent mouse handling interface. It is implemented identically on all platforms supported by Free Pascal and can be enhanced with custom drivers, should this be needed. It is intended to be used only in text-based screens, for instance in conjunction with the keyboard and video unit. No support for graphical screens is implemented, and there are (currently) no plans to implement this.

sprawdź np. http://neo-delphi.blogspot.co[...]nter-aka-cursor-position.html lub zamiast pisać aplikacje konsolowe zacznij wykorzystywać "okienka" - skoro zakładasz uruchamianie w graficznym systemie ze wskaźnikiem.

2

Jeżeli nie zależy ci na wieloplatformowości to możesz użyć WinApi... GetCursorPos No i jeżeli chcesz mieć okienka to użyj Lazarusa.

0

Po użyciu GetCursorPos(X) i GetCursorPos(Y) zmienne X i Y przyjmują wartość FALSE, więc jak ma mi to pomóc ze współrzędnymi kursora?

1
llefar napisał(a):

Po użyciu GetCursorPos(X) i GetCursorPos(Y) zmienne X i Y przyjmują wartość FALSE, więc jak ma mi to pomóc ze współrzędnymi kursora?

RTFM. http://pl.wikipedia.org/wiki/RTFM
Powiedziałem WinApi, to szukaj na MSDN. I zanim zapytasz: Deklaracje są w module Windows.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0