Dołączanie dźwięku do rozmowy skype

0

Witam. Chciał bym napisać program który będzie odgrywał różne śmieszne dźwięki podczas rozmowy przez skype. Ale nie chodzi mi tu aby odegrał on je tylko na głośniku i w ten sposób poszły one do mikrofonu bo jakość jak wiadomo była by tragiczna. Chodzi tu o to aby odegrany dźwięk powędrował bezpośrednio do rozmówcy (coś jak by zaaplikował się do ścieżki dźwiękowej z mikrofonu). Jeżeli chodzi o multimedia w delphi to jestem raczkujący i nie mam pojęcia jak zacząć w ogóle rozwiązywanie tego problemu.

Na google ciężko było mi cokolwiek znaleźć ponieważ nie potrafię sprecyzować swojego pytania. Programów też nie szukałem bo mam zamiar używać panelu z przyciskami z przerobionego pada do gier i tylko w delphi potrafił bym go zaprogramować.

Z góry dziękuję za pomoc

0

Może OpenAL to potrafi?
Musiałbyś poczytać specyfikację...

0

Tu http://www.delphiarea.com/downloads/ masz fajny pakiet komponentów "Wave Audio Package", do którego jest dołączone demo "Mixer Control" pokazujące jak można przełączać źródła dźwięku i regulować jego poziom. Mógłbyś skorzystać z tego demo i napisać program, który w stosownym wg ciebie momencie przełącza źródło dźwięku (Audio Input, domyślnie mikrofon) kierowane do Skype'a na np. "Miks stereo", co pozwoli ci puszczać wav-y z poziomu twojego programu lub nawet mp3-ki z Winampa zamiast gadki. Po odegraniu muzyczki, z powrotem przełączasz się na mikrofon i nadajesz gadkę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0