Kompilacja statyczna

0

Czy w Delphi 7 Enterprise jest możliwość skompilowania statycznego programu?
Albo chociaż podejrzenia jakich bibliotek używa, skopiowania ich i kompilacji z podaniem ich ścieżki ?

0

się kompiluje statycznie domyślnie (dynamiczne masz jak tworzysz komponenty dynamicznie i np przypisujesz do nich eventy itp), ja ma Delphi 2007 nie pamiętam czy jest możliwość mapowania pliku w D7Ent tak jak w moim.

możesz sobie pobrać z torrentów ;]
http://tnttorrent.info/torrent/CodeGear_RAD_Studio_2007_Full_Delphi_2007__c99f659d4b4228eb9ccfc131cc462d7d03bf4e8e

0

Delphi 7 Ent nie kompiluje statycznie w domyśle, gdyż próba odpalenia mojego programy na kompie bez D7 kończy się błędem a po instalacji wszystko działa jak powinno.

0

Nie wiem o co chodzi z tym kompilowaniem statycznym, ale logiczne dla mnie jest, że jeżeli program smompilowany w dowolnym Delphi bez użycia niestandardowych bibliotek ma działać na komputerze bez Delphi to w opcjach projektu w zakładce Packages należy ODZNACZYĆ opcję Build with runtime packages, jeśli dobrze zrozumiałem Twój "problem".

0

Problem wygląda następująco: Na komputerze bez Delphi program się w ogóle nie włącza lub wyrzuca błędy, po instalacji delphi działa bez zarzutów. Kolega nieco bardziej obeznany powiedział że nie ma bibliotek i żebym szukał opcji o nazwie "static compilation".
Rozwiązanie zaproponowane przez Olesio nie działa gdyż ta opcja była i jest wyłączona.

Uses mojego programu:

Classes, Controls, Dialogs, ExtCtrls, Forms, Graphics,
jpeg, Math, Menus, StdCtrls, Messages, SysUtils,
Variants, Windows;

0

JAKIE BŁĘDY program wyrzuca.

0
  1. Nie włącza się i coś kernell32 - Na chwilę obecną nie spr bo nie ma kumpla
  2. w programie używam konsoli do podglądu obliczeń - wiesza się po uruchomieniu wyświetlając konsole bez formularza
  3. Nie znaleziono rtl70.bpl - przy próbie dodania tej biblioteki w opcjach projektu kompilator wyrzuca że już jest
0

Mogę jedynie zaproponować coś takiego. Jeżeli błędy występują także przy czystym projekcie lub takim, który możesz nam udostępnić, to spakuj exek plus kompletne źródlo do archiwum rar i jeżeli nie jest zbyt duże to dołącz je tutaj do swojego posta lub wrzuć na jakiś hosting, gdzie można szybko pobrać plik bez czekania. Spróbuje wtedy uruchomić exek na laptopie z XP swojego ojca, gdzie nie ma na pewno zainstalowanego żadnego Delphi. Na swoim stacjonarnym komputerze używam wprawdzie Delphi 7 - w wersji Personal, ale jeżeli po przekompilowaniu źródła exek uruchomi się bez błędów na laptopie ojca, to będzie oznaczało, że coś jest nie tak z Twoim środowiskiem lub jego ustawieniami.

0

Dziękuję Olesio za propozycje i ogólną pomoc. Sprawa się rozwiązała za pomocą zmiany kompilatora na 2010. Najwyraźniej D7 nie lubi pracować pod moim Win7 64 w trybie zgodności z XP :D

0

Proszę bardzo. Mogę jednak Ciebie zapewnić, że bez włączonego UAC na moim Windows 7 Ultimate 64 bit, Delphi w wersji 7 Personal działa jak trzeba. Tylko czasami się wykrzacza i trzeba ubić proces, ale to powodują CHYBA błedy w używanej przeze mnie zmodyfikoanej wersji dodatku GExperts. Przy właczonym UAC też pewnie dalo by się pracować, tylko należało by uruchomić środowisko albo konkretny plik projektu *.dpr na przykład z pod Total Commandera uruchomionego na prawach Administratora albo spróbowac uruchomić same Delphi na takich prawach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1