Kłopot z kompilacją w Qt - kompilacja statyczna

0

Piszę sobie w Qt5 pod Windows i mam jeden irytujący problem.
Gdy skompiluję projekt i odpalę przez Qt Creator - wszystko działa. Teraz przypuśćmy, że chcę moją aplikację sobie skopiować i komuś wysłać. Biorę exeka, odpalam... brakuje bibliotek .dll. Aha, spoko - nie dolinkowuje samo bibliotek... powklejam wszystkie, których brakuje, postaram się nie zdenerwować. Powklejałem - wywala jakiś błąd... Nosz kuźwa. Nie da się jakimś prostym, ludzkim sposobem zrobić czegoś, żeby projekt kompilował się jak Pan Bóg przykazał, dołączając do exeka wszystkie wymaganie liby? Szlag mnie trafia po prostu... nie zamierzam korzystać z moich wspaniałych dzieł (sarkazm) tylko za pośrednictwem powłoki Qt Creatora, czy tam czegoś... ani wklejać do folderu masę DLLek typu libgcc_cośtam.dll, co w sumie i tak nie pomaga. Pomocy.

0

Z tego co słyszałem od znajomego, jest jakiś program na wina który sprawdza jakich dll brakuje i sam je dodaje, sporo upraszcza robotę. Musisz poszukać gdzieś w sieci, bo niestety nazwy już nie pamiętam.

2

Potrzebujesz jeszcze platforms z pluginów i być może kilku innych plików zależnie od kompilatora.

Zobacz sobie paczkę jaką udostępniałem użytkownikom do Qt 5.1 czy coś takiego, kompilator mingw: http://misc.krzaq.cc/temp/Qt5.1.rar

Postaraj się ją zreprodukować używając dllek z Twojej wersji Qt - powinno działać.

Ewentualnie jest jeszcze http://doc.qt.io/qt-5/windows-deployment.html#the-windows-deployment-tool ale jak go ostatni raz używałem to nie znalazł wszystkich zależności.

0
  1. jeśli nie zapłaciłeś to licencja ci nie pozwala na dystrybuowanie aplikacji ze statyczną wersją bibliotek Qt, więc nie wolno ci tego zrobić! Musisz użyć dynamicznych bibliotek (możesz je przebudować by przyciąć funkcjonalność do swoich potrzeb).
  2. link do kq http://doc.qt.io/qt-5/windows-deployment.html powinien być teraz twoją biblią
0

Dotyczy niestatycznego używania Qt:
Użyj programu Dependency Walker. Może rzeczywiście brakuje jeszcze jakiegoś liba. Dzięki temu sprawdzisz czego konkretnie brakuje.

http://www.dependencywalker.com/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1