Pobieranie numeru seryjnego fizycznego dysku twardego

0

Witam,

potrzebuję wyciągnąć numer seryjny dysku twardego podłączonego za pośrednictwem obudowy usb / stacji dokującej (ten z etykiety, nie volume serial number / nr seryjny partycji).

Ze zwykłymi dyskami podpiętymi po SATA radzi sobie bez problemów GetDiskSerial DLL od DevLib http://www.devlib.net/getdiskserial.htm czy też WMI Component pobrany z http://www.magsys.co.uk/delphi/magwmi.asp

Problem pojawia się z dyskami podłączonymi poprzez wcześniej wspomnianą stację dokującą. Stacja montuje dysk w systemie, reprezentuje się właściwym modelem dysku ale nr seryjny podaje swój.

Czy jest ktoś w stanie pomóc mi z tym problemem. Męczę się już z tym od 2 tygodni z przerwami i nie mogę znaleźć rozwiązania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny. Chętnie odpowiem na wszystkie dodatkowe pytania.

Pozdrawia,

Łukasz

0

czy system gdziekolwiek widzi ten "prawidlowy" serial?
zastanawia mnie jak by sprawa wygladala w przypadku macierzy RAID? Bo wtedy chyba tez nie ma dostepu do serial'u poszczegolnych dyskow?

0

Niestety nigdzie w systemie ani przy użyciu różnych funkcji API Windowsa nie można zobaczyć prawidłowego numeru seryjnego. Istnieje natomiast wiele programów które ten numer wyciągają bez problemu np. http://hddscan.com/. Co do macierzy RAID to sprawdzę i napiszę jak wygląda sytuacja w programie który sobie z tym radzi i przy użyciu innych metod które zawiodły w przypadku stacji dokującej.

0

Nie wiem co to jest "WMI Component", ale generalnie przy użyciu WMI można znaleźć naprawdę dużo na temat sprzętu. Do "obczajania" gdzie co jest dobrze nadaje się ~"WMI Tools". Tam masz wszystko w postaci drzewka. Jak już dotrzesz do tego czego szukasz, to wtedy sklecasz sobie "zapytanie" do wyciągnięcia informacji.

b

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0