przekierowanie dźwięku między programami

0

Witam!

Chciałbym uruchomić na serwerze program Sphinx4, który rozpoznaje mowę, zaś z telefonu komórkowego dzwonić przy pomocy Skype'a na serwer. Pozostaje jednak jeden problem. Otóż w jaki sposób mógłbym przekierować mowę ze Skype'a do innej aplikacji, w tym wypadku Sphinx4? Znalazłem coś takiego, jak Office Communication Server 2007, ale nie jest to darmowa aplikacja. Czy może mi ktoś zasugerować jakiś sposób na przekierowanie dźwięku między programami?

W międzyczasie miałem dość podobny problem, też związany z przekierowaniem dźwięku. Otóż z pewnych powodów aplikacja Cool Edit Pro odmówiła mi posłuszeństwa. Po nagraniu pewnego dobrego utworu nie dało się zapisać pliku ani jako projektu, ani jako pliku wav lub mp3. Po prostu przy próbie zapisania wychodził z programu. Po ponownym uruchomieniu programu wracał do przerwanej sesji, czyli trzyma ten utwór w plikach tymczasowych, ale normalnie zapisać nie potrafi. Kumpel zasugerował mi, że da się przekierować dźwięk z CEP do np. Audacity. Próbował to zrobić i rzeczywiście, da się wykonać takie przekierowanie. Nie bardzo wiem, jak to zrobić chciał, ale udało mu się to tylko częściowo. Jeśli utwór był włączony w CEP na głos na komputerze i coś tak jeszcze było ustawione, Audacity nagrywał do siebie to, co było uruchomione w CEP. Niestety, Audacity po prostu nagrywał to, co z głośników udało mu się zdobyć poprzez wbudowany mikrofon w komputerze, czyli kiepskie rozwiązanie ze względu na jakość. Znajomy stwierdził, że już kiedyś robić to samo, ale wtedy udało mu się przekierować dźwięk bez konieczności włączenia go na głos na komputerze. Robił to jakoś w tle, po cichu, z pełną jakością. Czyli że da się przekierować dźwięk między programami, np. Audacity i Cool Edit Pro. Zatem czy ma ktoś jakiś pomysł w jaki sposób przekierować dźwięk ze Skype'a do Sphinx4 (CMU Sphinx)?

Z góry dzięki!
Pozdrawiam!

0

pytasz sie jak to zrobic w delphi czy napisales to w zlym dziale?
bez wyrzucania dzwieku na glosniki to nie wiem czy sie da. ale chyba najproscien ustawic zrodlo nagrywania na MixerStereo. wtedy nagrywa wszstko to, co pojawia sie w glosnikach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1