[TP]Zmiana ikony

0

Witam,
przepraszam za zakladanie nowego tematu od razu, ale ciągle nie moge znaleźć rozwiązania na moje pytanie(szukam juz caly dzien). Probowalem wywnioskować czegos ze strony wyslanej mi przez jednego z uŻŻŻytkowników forum: http://groups.google.com/group[...]n+change+icon#07e2ac2e2b4c09ff, ale albo nie zrozumialem(kiepsko znam angielski) albo tam jest opisane do delphi jak to zorbic. No i właśnie moze ktorys z uŻŻŻytkowników forum dokonywal tej operacji w TP??

0

Nie rozumiem? Chcesz w programie napisanym Turbo Pascal zmienić ikonę swojej aplikacji?

Jeśli używasz Turbo Pascal for Windows lub Delphi to jest to w opcjach projektu (ewentualnie można do tego dotrzeć przez edycję zasobów); jeśli chodzi o Turbo Pascal for Dos to nie istnieje taka możliwość, ponieważ pliki exe dla Dos nie zawierają opisu zasobów w formacie Windows (właściwie nie zawierają w żadnym).

A jak chodzi Ci tylko o zmianę ikony skrótu - to jest we właściwościach, jak w każdym skrócie systemu Windows.

user image

0

Ale chyba mi sei zdaje ze tp 7 jest najnowsza wersja i jest pisany pod dosa??

0

Nie. Oryginalny Turbo Pascal 7 jest dostarczany w postaci 2 programów:

Turbo Pascal 7 for DOS:

user image

Turbo Pascal 1.0/1.5 for Windows

user image

Na oryginalnej płycie CD wersji 7 były obydwie: for DOS (7.0) oraz for Windows (1.5). Rozpowszechniana była też samodzielna dystrybucja dyskietkowa z samą wersją dla DOS, jak i wersja dyskietkowa z samą for Windows. Wersja dla Windows zasłynęła z biblioteki ObjectWindows Library (OWL), którą współdzieliła ze środowiskiem Borland Turbo C++ for Windows.

Podstawową różnicę stanowił jednak format wyjściowy: *.exe w 16 bitowym lub 32 bitowym formacie. Tylko ten drugi obsługuje zasoby.

Delphi było dopiero 4 lata później.

http://www.emsps.com/oldtools/borpasv.htm
http://www.ciao.co.uk/Turbo_Pascal_For_Windows_1_5_Complete_package__5563978

0

a nie znam specyfikacji plików exe, ale nie dałoby sie zrobić takiego hacka żeby zrobić sekcję z zasobami widoczną dla windowsa a ignorowaną przez dosa ?

0

zresztą widziałem programy które miały 1 execa a mogły być uruchamiane zarówno pod windowsem (wtedy sie odpalała wersja okienkowa) jak i pod dosem (była wersja tekstowa) i program ten miał ikonkę
i nie mówie o konsoli windowsa tylko o dosie

0

To był program 32 bitowy. Posiadają one sekcję stub do wykonania w systemie 16 bitowym (domyślnie właśnie ten podprogram prezentuje napis, że ten program wymaga systemu Windows). To takie 2 programy zawarte w jednym exe (32 bitowym!).

Najlepszym przykładem programu, który robi tak (w dodatku coś więcej niż pokazanie napisu) jest instalator systemów Windows 9x (nowsze mają już płyty bootowalne, te mieć nie musiały) - plik setup.exe.

0

Mogłby ktos do tego 32bitowego podzycic linka, aha i jak nim skompiluje to strace mozliwosc full screena czy nie?
Zalezy mi i na 1 i na 2 ale jednak full scr jest warzniejszy:D

0

no dokładnie, w takim razie powinno być możliwe zrobienie jednorazowo nic nie robiącego 32 bitowego programu z ikoną w zasobie i do sekcji stub wtykać swoje programiki z pascala (?)
jeśli tam może sie znaleźć dowolny i dowolnie duży program bez jakichś znacznych przeróbek to można zrobić generator tego typu, a jeśli da się zrobić to na 90% już takie coś istnieje ... czyli innymi słowy byłaby możliwość zmienić ikonkę w programie z TP7

0

By nie było niedomówień - wersja for Windows jest z czasów Windows 3.11 i do kompilacji na system w pełni 32 bit potrzebowała dodatkowej łaty. Ogólnie zapomnij o tych systemach - nie dość że do dziś płatne, to jeszcze przestarzałe: sprzed ponad 15 lat. Od takich rzeczy masz współcześnie Delphi (względnie FreePascal).

Poza tym nie rozumiem jaki problem masz ze stworzeniem skrótu: ani trudne, pozwala na ikonkę, full-screen i bez kombinowania. :/

Przy okazji rozmiar stub'a jest bardzo ograniczony, z tego co pamiętam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1