Zmiana ikony aplikacji

0

Cześć, moje pytanie wydaje się być proste, ale niekoniecznie. Przeszukałem Internet i nie znalazłem zadowalającej mnie odpowiedzi. Wyobraźmy sobie, że jest aplikacja, w której jest 100 różnych form. I teraz zmieniamy ikonę główną aplikacji. Co się okazuje? Że wszystkie formy mają cały czas domyślą ikonę. Idiotyzmem by było zmieniać ikony na główną ikonę aplikacji ręcznie we wszystkich formach. Można to zrobić jakoś normalnie?

0

Jeśli wszystkie formy w aplikacji dziedziczyłyby z jednej, to chyba wystarczyłaby zmiana tylko w tej jednej.

0

@somekind niekoniecznie, kazda formatka ma swój własny plik resx i w nim trzyma pliki ikon i jak tworzysz coś z Formy bazowej to tam zapisywana jest ta ikona, najlepsza opcją byłoby:

Wszytskie pliki ikon są w resx kodowane base64 bodajze, i podmienić jakiś automatem wszedzie base64 starej ikony na nowa we *.resx

0

Osobno ustawiasz ikonę dla aplikacji (we właściwościach projektu; jest to ikonka pokazywana dla exeka w eksploratorze, menu start, itp.), a osobno dla poszczególnych form, w tym dla głównej.
Ikonka głównej formy jest używana gdy program już działa - np. na pasku zadań.

Drobną wadą Visuala jest to, że jeśli ustawimy tę samą ikonę dla projektu i dla głównej formy, to środowisko wklei nam dwie kopie tej samej ikony do pliku .exe — powodując niepotrzebny rozrost exeka, a ikona może zajmować nawet kilkaset kilo…

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1