informacje o pliku np. "kto" go otwierał

0

Witam.
Pytanie moje jest dość proste. Czy można o pliku uzyskać więcej informacji ponad te, które oferuje record TSearchRec używany przez findfirst findnext? W szczególności chodzi mi na przykład o informacje jaki program otwierał dany plik.

P.S. To pytanie może nie do końca pasuje do forum o delphi (za co przepraszam) ale nie bardzo wiedziałem gdzie je umieścić a że programuję w delphi więc wpisałem tutaj.

0

To aplikacja przechowuje otwierane przez siebie pliki, a nie odwrotnie.

0

Jasne, tylko że ja nie o to pytam.
Pytam o możliwość uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pliku niż te, które dają funkcje findfirst, findnext w recordzie Tsearchrec. Kto otwierał program to przykład takiej informacji jaką chciałbym uzyskać. Nie znam plików widzę je na dysku i nie moja aplikacja je tworzyła i otwierała. Pytam o to czy system windows oferuje coś więcej niż to co jest recordzie Tsearchrec.
Jeśli ktoś posiada taką wiedzę - bardzo proszę o odpowiedzi.

0

no chyba o pliku tak ogólnie to wszystko jest w tsearchrec, ale też informacje możesz wyciągnąć z jego wnętrza (na przykład tagi zdjęcia czy mp3), a inofmracje który program go otwiera w danej chwili to się robi jakoś patrząc się który program trzyma uchwyt tego pliku
na ntfsie jakoś do pliku też są przypisywane informacje np o tym że plik został pobrany z Internetu lub znaleziono w nim wirusa

przy okazji, czy ktoś wie w jaki sposób dodać atrybut czy informację do pliku że plik jest zainfekowany i żeby system się spytał przed jego otworzeniem ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0