[Propozycja] Wersja do druku

0

Szukałem właśnie jednego artykułu, ale, że chciałbym poczytać go w czasie, gdy nie mam dostępu do komputera, postanowiłem go wydrukować. I tu są problemy. Drukuje się szata graficzna, tabelki zwężają szerokość tekstu, wcinają się reklamy tepsy. Znacznie wygodniej i fajniej po wydruku wyglądałby artykuł, gdyby była opcja "Wersja do druku". Taka moja luźna propozycja - myślę, że przydatna to funkcja.

0

Popieram - skończyłoby się wklejanie do Worda artykułów, żeby niepotrzebną grafikę powycinać.

0

Mi się nawet podoba.

0

Nie trzeba nawet osobnej wersji robić.
Wystarczy dodać "@media print" [czy jakoś tak] do CSS :) a tam "display: none" i inne potrzebne poprawki :) "width: auto"

0
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="print" href="print.css" />

Chociaż

@media print {}

też można.

0

ale trzeba by to zrobic po stronie serwera.

tak zeby na stronie był odnośnik z parametrem GET (np. http://4programers.net/print/wlasciwa_nazwa_artykulu ), w przypadku ustawienia tego parametru parser by zamieniał tag link na ten z parametrem media="print"

Dlaczego? bo nie kazda przeglądarka umożliwia przełączanie sie miedzy arkuszami stylów, a juz na pewno nie kazdy użytkownik wiedziałby jak to zrobić

0
Kooba napisał(a)

Dlaczego? bo nie kazda przeglądarka umożliwia przełączanie sie miedzy arkuszami stylów, a juz na pewno nie kazdy użytkownik wiedziałby jak to zrobić
Ale ten styl automatycznie się aplikuje jeśli chcesz drukować... Zobacz sobie podgląd wydruku...

0

No Kooba, orientuj się ;)

0

SKładam samokrytyke, ale odczepcie sie :P ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0