[propozycja] Szybka edycja

0

Witam.

Na forum IPB istnieje taki ficzerek jak szybka edycja. Działa on na zasadzie wstawiania textarea w miejsce postu, który chcemy edytować. Po skończonej modyfikacji można kliknąć przycisk "Zakończ edycję", lub "Anuluj edycję" jeżeli się rozmyśliliśmy. Dodatkowo są dwa przyciski: "+" i "-" odpowiednio zwiększające, lub zmniejszające textarea.

Osobiście uważam to za bardzo wygodne rozwiązanie, zważając na braki w pliku posting.php (głównie mam na myśli brak wyświetlania postów edytowanego tematu).

Tak to wygląda w praniu:
Pranie

Jeżeli temat już się przewinął wnoszę o jego ponowne rozpatrzenie.

0

podobne rozwiązanie jest w smf. Czasem się przydaje - np. ortowanie.

0

Moim zdaniem pomysł dobry.

0

Bardzo mocno uzytkuje IPB z tym "ficzerem" i... po tygodniu radosci wrocilem do pelnej edycji - lepiej mi to dziala. Ale oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie by to wprowadzic.. ale blagam, nie w wersji IPB, ze trzeba 2x klikac by edytowac - koniecznie osobny guzik/link!!!

Mamy AJAXa to tylko maly upgrade do php i juz mamy.. tylko jak zawsze: kto ma czas i kompa? [ja np. nie mam tego drugiego :D a od poniedzialku nawet pierwszego...]

0

Ja od kiedy na pewnym forum z IPB pojawił się upgrade, w tym pojawiła się "szybka edycja", to nie pamiętam kiedy ostatnio używałem "normalnej edycji" (chyba nigdy? :) ). To bardzo przydatna sprawa. Jestem stanowczo na tak.

0

ale to jest tak jak z szybką odpowiedzią (z tym, że przydało by się do SO jeszcze przyciski do wstawiania code (na dobrą sprawę wg mnie wystarczy samo code bez wyszczególniania) bold italic underline i quote) - niby niepotrzebne a w 85% przypadków z niego korzystam :)

0

user image
Póki co wygląda to w ten sposób. Czekam na jakieś propozycje zmian, o ile ktoś ma ;)

//dopisane
Poniższe uwagi już wprowadziłem w życie. //Brak już mi tej edycji :|

v2, prawie końcowa:
user image

0

ja bym zmienił położenie przycisków zapisz i anuluj na prawą stronę oraz dodał jeszcze quote, image i url bo to są chyba najczęściej używane

0

Tak, przyciski "zapisz" i "anuluj" ładniej się prezentują po prawej stronie textarea (niekoniecznie przy samym brzegu). Jeżeli już koniecznie przycisk "Zapisz" ma być po lewej stronie "Anuluj" to pogrubiłbym tylko jego. "+" i "-" mogłyby jakoś subtelnie oddzielone od "quote", bo one nie służą do formatowania tekstu.

0

no przeca w większości programów nie (anuluj) jest po prawej stronie a OK (zapisz, dalej) po lewej
//pod linuksem jest na odwrót - nav

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0