Usunięcie chatu?

0

Co myślicie o usunięciu tej zakładki z serwisu? Argumentuje to tym, że:

a. z tego co kiedyś patrzyłem to mało kto tam siedzi
b. są problemy z logowaniem (bugi itp); generalnie nikt nie jest w stanie tego utrzymywać

0

Ankieta by się przydała. :P

Tam nigdy za dużo osób nie siedziało, więc bez sensu to trzymać.

Z tego co kojarzę to ludzie siedzą w większej ilosci na ircu, jak normalne developery. :P

2

Jeśli o mnie chodzi to wszedłem tam może raz, na początku bytowania na 4P. Nie pamiętam, czy był zupełnie pusty, czy może były jakieś 1-2 osoby. W każdym razie - jak dla mnie to totalnie zbędna funkcja. Przynajmniej w obecnej postaci. Moim zdaniem, albo powinno się ten czat zreanimować, przypominać o jego istnieniu, spowodować większe zainteresowanie, albo usunąć. Tylko nie wiem, czy ludzie będą chcieli z niego korzystać - bo ja jakoś siebie tam nie widzę, niezależnie od ewentualnie podjętego planu naprawczego ;)

0

I gdzie teraz bedzie siedziec @Afish ? :P

1

Hmmm...ja w tym czacie widzę Bracia pewien potencjał, jak by zaszła potrzeba komuś z 4p wytłumaczyć coś na żywo. Świetnym przykładem jest ten wątek - ile ja musiałem natrzaskać komentarzy ciągnąc Kamilę za język aby w końcu wyciągnąć od niej, w czym problem, to moje. Nie bez znaczenia był fakt, że mając otwartą zakładkę 4p w przeglądarce powiadomienia o nowym komentarzu/poście miały pewnego laga, co dodatkowo przedłużało komunikację. Ale żeby czat się wywiązał z takiego zadania, to tak:

  • musi być możliwość tworzenia pokojów prywatnych, i zapraszania do niego użytkowników poprzez jakieś ja wiem, invite:@ user
  • nie od rzeczy byłoby dać możliwość eksportu rozmowy do posta, i tam pojawiałaby się ona w postaci rozwijanej listy (to, co na normalnych forach robi znacznik spoiler)
0

To może zamiast czata jakiś slackowy kanał?

1

Kiedyś kilka razy zajrzałem, jak działało jeszcze autologowanie. Obecnie wita mnie okienko logowania co sprawia wrażenie, że jest to osobna aplikacja, a nie część 4p.
Czasy, gdy miałem wolny czas i marnowałem go na chacie/ircu mam dawno za sobą ;-)

0

Kiedyś miałem ambicję aby samemu napisać taki chat, zintegrowany w 100% z 4programmers.net (powiadomienia, logowanie; pomijam tutaj wygląd). Chyba, żeby to komuś zlecić :]

2

To może ciekawiej by było to uprościć i np na stronie głównej wrzucić gdzieś mały shoutbox? Więksi społeczniacy mogliby wrzucać np dzień dobry ;)

shoutbox.png

0

Ale to jest tylko usunięcie przycisku, a nie całego serwera jabbera? Jeżeli tak, to jak dla mnie nie ma problemu @Hispano-Suiza bo i tak nie używam tej strony.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0