[C#] SERWER chatu w C#

0

Witam!

Co prawda pytanie może znajduje się juz na granicy groteski, ale jednak potrzebuje pomocy. Mianowicie chcę stworzyć serwer chatu. W największym uproszczeniu wyglądać ma to w ten sposób:

  1. Ktoś posiada konsolkę (napisana będzie w delphi, tym się zajmę sam)
  2. Konsolka łączy sie z serwerem chatu (napisanym w C#)
  3. Ktoś z konsolki może pisać messagi

Chodzi o to, żeby napisać taki serwer (chodzacy 24h, przypuszczam że będę to musiał gdzieś postawić). I teraz, czy jest gdzieś miejsce w którym mogę nauczyć się w jaki sposób takie cos napisać. Chodzi mi o naukę na temat pakietów (TCP/IP) - tzn w jaki sposób się z nimi w C# obchodzić, w jaki sposób mogę je wysyłać na dany adres IP (na danym porcie), w jaki sposób je odbierać i dzielić na potrzebne mi fragmenty.

Czy jest gdzieś w sieci miejsce, z którego można sie tego nauczyć (Kursy C# aż tak daleko nie dochodzą, niestety i nic o pakietach nie ma). Dziękuje z góry za odpowiedź.

0

pardon, że jeszcze raz, ale musze wyjaśnić:
W sieci jest wiele przykładowych serwerów, jednak są to aplikacje opracowane na formach, tymczasem ja chce zwykły serwer (może być konsolowy). Chodzi mi tylko o nakierowanie mnie na dobra drogę, która doprowadzi mnie do napisania takiego serwa.

0

System.Net.Socket.TcpListener
do tego jeśli nie wiesz nic o socketach to poczytaj sobie na google o socketach asynchronicznych.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1