Testy funkcjonalne środowiska dev

0

Jeżeli jest taka potrzeba i chęć społeczności, chętnie przygotuję kilka setów automatycznych testów dev.programmers.net. Prosze o pomoc jakie funkcjonalności są najbardziej kluczowe to zrobię od razu pierwszy rzut i przygotuję scenariusze.

Niestety nie jestem php-owcem, ale myślę, że dopasuje się tak technlogicznie, żeby nie było konfilktów.

Czy mamy jakąś dokumentacje, chociaż zalążki?

Czekam na odzew i chętnych kontribuitorów w celu ustalenia szczegółów.

1

Dzięki za zainteresowanie projektem. Obecnie posiadamy testy akceptacyjne, funkcjonalne oraz jednostkowe (http://github.com/adam-boduch/coyote/tree/master/tests) jednak tych testów nie jest zbyt wiele. Do testowania używany jest świetny framework o nazwie Codeception, który ma wtyczki - m.in. do Laravel którego używamy. Dodatkowo jako serwera CI używamy Travisa: http://travis-ci.org/adam-boduch/coyote

Jakie funkcjonalności są kluczowe? Te związane z forum (dodawanie postów, komentarzy, edycja, głosowanie, blokowanie czy przenoszenie wątków). Te rzeczy nie są praktycznie w ogóle pokryte testami. Piszę "praktycznie" ponieważ jest kilka testów jednostkowych związanych z zakładaniem wątków czy ich przenoszeniem. Nie ma natomiast żadnych testów funkcjonalnych czy akceptacyjnych związanych z forum.

Jeżeli będziesz miał jakieś pytania to służę pomocą. Napisz czego potrzebujesz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0