Co robimy z tymi emotikonami?

0

Powiem tak: mi osobiście na nich nie zależy ale emoty są u nas od zawsze jako zlepek nierzadko przypadkowych obrazków Może warto by było to usystematyzować? Np. http://www.emoji-cheat-sheet.com/ ?

2

@Adam Boduch - a nie uważasz, że tych emotek jest o wiele za dużo? :]

Użytkownicy z reguły potrzebują jakiejś tam buźki (jak powyższa), parsowanej jako np. :) i to w sumie tyle; Takich ikonek mogło by być niedużo, bo ileż tego można używać; Im więcej będzie dostępnych emotek, tym więcej ich będą użytkownicy wstawiać, a niektórych naprawdę denerwuje "pismo obrazkowe"...

Sugeruję paczkę z niedużą liczbą skromnych emotek, coś w tym stylu; Ewentualnie mogę doradzić co do doboru skrótów.

1

Ja w ogóle bym wywalił emotikony w formie obrazkowej. Każdy rozumie co znaczy :) czy :rotfl:. Nie trzeba do tego zdjęcia.

5

Ja mam "od zawsze" wyłączone emotikony i jestem za ich usunięciem.

0

Dla mnie też mogłoby tego nie być. @furious programming: fakt, jest dużo za dużo. Jednak mi chodziło bardziej o ujednolicenie formatu zapisu z tym, co oferują inne systemy (github, bitbucket itp). Zauważ, że one nie parsują :) czy :P tylko np :smile:. Dzięki temu nie "psują" np. tekstu gdy ktoś napisze C:\

Bardzo chciałbym wywalić opcje wył/wł wyświetlania emotek. Przez to nie można w pełni cachować postów :( No bo każdy może mieć inne ustawienie (dodatkowo w poście można wł/wył te opcję). Teraz dla każdego posta trzeba analizować HTML i ew. parsować emoty...

1

Jestem za tym, żeby dalej były emotki, te co są aktualnie tylko obrazki zmienić na jednolite i tyle.

0

Dodałem ankietę: http://4programmers.net/Forum[...]wac_z_wyswietlania_emotikonek Ciekaw jestem opinii...

1

Przez to nie można w pełni cachować postów :( No bo każdy może mieć inne ustawienie (dodatkowo w poście można wł/wył te opcję).

Ok, coś w tym jest.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby podmieniać emotikony clientside, wtedy znika problem z cachowaniem :P.

Mi tam na emotikonach nie zależy btw (mam wyłączone od zawsze - tak jak wszędzie).

0

Albo tak jak napisał @niezdecydowany - cachować 2 wersje. Albo tak jak teraz - cachuje tylko posty PRZED zastosowaniem parsera emotikon. A parser emotikon wykonuje na cachowanej wersji.

Jeżeli już mamy zostać przy emotach to myślałem żeby zrobić tak jak na githubie - tj. emoji użyć. Jeżeli ktoś tak bardzo chce emoty to moze używać, ale np. :smile: itp itd...

1

Ja w ankiecie zagłosowałem za pozostawieniem emotek, z przyzwyczajenia raczej. Jeśli znikną płakać nie będę, choć lubię autozamianę :) ;) :] etc. Jeśli miałyby zostać :tegotypu: to raczej nie będę używał. 98% postów piszę z szybkiej odpowiedzi, a nie będzie mi się chciało pisać dwukropków z pełnymi nazwami. Napiszę :) a czy system podmieni to na fajną ikonkę czy nie to już sprawa drugorzędna.

I lubię ten nasz zestaw (tzn. te kilka podstawowych, bo fakt, że nie wszystkie są spójne). To chyba stare ikonki GaduGadu?

A nie, nawet w pełnej odpowiedzi nie ma listy emotek. To tym bardziej nie sądzę by ktokolwiek pisał z palca :jaktosięnazywało?:

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0