Podwójne tematy

0

Ostatnio na forum pojawia się dość sporo zdublowanych tematów - dziś skasowałem kilka takich egzemplarzy. Może by tak przywrócić limit pisania wątków (tak wątków, nie postów) na jeden na 5 minut? Przynajmniej dla anonimów, po adresie IP czy jakimś tam ciasteczku.
Nie musi być to ekstra anty-hackersko-spamerskie zabezpieczenie, ale prosty mechanizm, który zablokuje ponowne dodawanie tego samego tematu.

0

Blokady są chyba niepotrzebne, bo zawsze się może okazać że ktoś szybko pisze i 2 wartościowe wątki w 3 minuty stworzy. IMO skoro problemem są zdublowane wątki należy zablokować możliwość dodawania dwóch wątków o tym samym temacie - powiedzmy w odstępie tych magicznych 5 minut. Przecież chyba nikt nie jest tak głupi żeby dodawać dwa razy to samo, a po prostu (np) jest niezalogowany i dwa razy "mu się klikło".

0

4p dzisiaj się zatykało wyrzucając stronę błędu - tak przez jakiś dłuższy czas - to zapewne jest powód dzisiejszych podwójnych dubli - jak otrzymujesz komunikat, że post prawdopodobnie nie został dodany, więc dodajesz jeszcze raz i w rezultacie masz dwa :)

0

Dodam, że nie był to pierwszy przypadek od wdrożenia nowego kojota, a po ustabilizowaniu serwera - na szczęście nie jest to częsta sytuacja.
A przypadek z kilkoma, celowo utworzonymi, nowymi wątkami w ciągu minuty jest raczej dość rzadkim zjawiskiem.

0

Zwieksze czas floodu ktory wynosi obecnie 5 sek.

0

A ja mam sugestię dotyczącą podwójnych postów w konkretnym wątku. Tzn aby nie było można wstawić dwóch postów pod sobą w przeciągu mniej niż godziny. To byłby bat na takich typów jak nnn, a z drugiej strony nie przeszkodziło by to w podbijaniu wątków, jeżeli autor ma pilną sprawę i nie uzyskał odpowiedzi.

0

Jestem za pomysłem Wibowita - z resztą, kiedyś pisałem o tym samym.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1