[OpenGL] Tutorial, kurs, cokolwiek

0

Przepraszam, że w tym dziale Forum, ale naprawdę nie wiem, gdzie to napisać....

Możecie mi polecić jakiś krótki kurs podstaw OpenGL dla Windows w C/C++ po polsku?

Pytałem wujka Googla, ale on doradził mi tylko jeden kurs (zresztą chyba całkiem niezły), niestety dla Linuksa.

W zasobach 4P znalazłem http://4programmers.net/file.php?id=79 kurs napisany przez p. Boducha, niestety - kurs ten jest niepełny bez dołączonych do niego plików (których nie ma) - na dzień dobry widzę tekst:

Chyba najbardziej przykrą częścią programowania w OpenGL jest otwieranie okna i tzw. podczepianie do niego OpenGL. Dlatego proponuję opierać się na szablonie(patrz plik ?szkielet.rar?) w postaci gotowego programu realizującego już tę operację. Naszym zadaniem będzie wtedy jedynie skupienie się na samych poleceniach OpenGL.

Niestety, nigdzie indziej w necie nie znalazłem tego tutoriala, a co za tym idzie plików które przypuszczalnie kiedyś były do niego dołączone.

Czy znacie jakieś dobre teksty poruszające ten temat (zaznaczam, że chodzi mi o podstawy) po polsku? Czy też będę musiał się przebijać przez angielskojęzyczne tutoriale?...

0

No to tak standardowo to polecam http://nehe.gamedev.net , niestety po angielskiemu.
Jesli chodzi o same podstawy to tu jest kilka pierwszych lekcji przetlumaczonych na nasze. A gdzies jeszcze mialem w domu kurs OGLa po polsku ale teraz nie ma czasu szukac, jak cos to daj znac wysle na maila... ale nie jestem pewien czy czasem z 4p.net nie sciagalem go...

0

Byly dobre tutoriale na http://www.dimmension3.spine.pl tyle, ze cos teraz stronka nawala. Mam nadzieje, ze to przejsciowe.
Do tego jeszcze gdzies na sieci widzialem tlumaczenia z nehe na polski. Poszukaj na polskim google hasla 'nehe', powinienes cos trafic.

0

Dziękuję!
TO http://dhost.info/nehepl/inde[...]c=lekcja1.php&layout=lay1 jest właśnie to o co mi chodziło :) Nie wiem, czemu nie można tego znalezc na googlach...

Może kiedyś googlebot tu trafi...

Tutorial OpenGL</url>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0