Czy warto się uczyć c++?

0

Witam. Mam pytanie czy warto się uczyć języka c++? Chciałabym iść na studia informatyczne.

2

Warto. Choć może niekoniecznie jako pierwszy język którego się nauczysz.

0

Gdybyś ostatecznie poszedł na inne studia - to jestem pewien, że wtedy nie warto. ( lepiej wybrać wtedy inny język )

1

Żadnej drogi na skróty, zaczynasz od C.

2

Ogólnie studia, z wielką szkodą to ogłaszam: to jest nie jest kurs programowania, szkoła zawodowa czy bootcamp.

Jeśli chcesz nauczyć się programowania to możesz robić to w domu, wtedy wybierz język, który przypadnie Ci do gustu i który najlepiej będzie Cię wspomagał w realizacji własnych pomysłów (C++ takim językiem nie jest chyba, ze chcesz robić coś niskopoziomowego np. sterownik do pralki). Czy to zrobisz tak, czy psiak - nikogo to nie obchodzi. Na sam koniec liczy się jak ciekawy i użyteczny program zrobiłaś. Na studiach nie dowiesz się nic o wytwarzaniu użytecznych programów, z wyjątkiem tego jak pisać te nieużyteczne (np. A-star - 99% tej treści na studiach niby jest przydatna, ale w pracy już niekoniecznie). Wychodząc z papierkiem może okazać się, że nadal jesteś słaba w te klocki.

Studia koncentrują się na obliczeniach, a w przypadku informatyki dodatkowo na przetwarzaniu informacji.

Na studiach potrzebujesz stokroć więcej matmy, aby móc kopać głębiej te przedmioty, by mieć frajdę z badań. W przeciwnym razie stracisz multum czasu.

Jak chcesz się przygotować to lepiej zacznij robić całki, bo matma na studiach inaczej wygląda niż w liceum czy technikum.

0

, z wielką szkodą to ogłaszam: to jest nie jest kurs programowania, szkoła zawodowa czy bootcamp.

Ale ze czemu z wielka szkoda? :D

1

Sprawdź syllabus kierunku i zobacz jakie tam są języki. Ucz się tych

0
Nikto0 napisał(a):

Witam. Mam pytanie czy warto się uczyć języka c++? Chciałabym iść na studia informatyczne.

Na pewno?
Nastolatki z pierwszej liceum znają w jakimś zakresie ze dwa języki programowania, w tym jeden całkiem rzetelnie - mówimy o takich z predyspozycjami.

PS. jak człowiek nie ma w sobie takiej twórczej radości do uczelniani się , rozwoju, ciekawości, to na siłę "bo się opłaca" nic nie da

0

@gcc_cc: jak ty to pobrałeś i rozpakowałeś? O.o dlaczego po prostu nie wpisałeś "gcc install" + nazwa dystrybucji w google i nie zainstalowałeś z użyciem package manager jak człowiek?

1

Raczej najpierw to się zastanów, czym chciałbyś się zajmować, a potem dobierz sobie do tego pierwszy język na start.

0

Moim zdaniem C++ warto się uczyć. Owszem rynek pracy jest dużo trudniejszy niż w innych językach. Ale w C++ powstaje dużo ciekawych projektów, szczególnie za granicą. Jak coś się z tego interesuje: embedded, telco (sieć 5g), automotive, awiacja, computer vision itp. to ucz się śmiało, ważne żeby robić coś co Ci leży. Ale jeśli chcesz pracować w typowym webdev to już raczej bez sensu.

2

Wygląda na to, że firmy na poważnie zaczynają brać Rusta pod uwagę. Chociażby Microsof.

2

Nie, nie warto się uczyć. W Internecie panuje jakaś taka dziwna moda, żeby doradzać, że wszystkiego warto się uczyć. A ja jestem zdania, że nie starczy ci życia na nauczenie się wszystkiego, więc warto wybierać mądrze. W C++ zarobki są wyraźnie niższe niż w innych technologiach, a sam język jest stosunkowo trudny. Po co więc pracować w czymś trudniejszym za niższą pensję? Lepiej poświęć ten czas na naukę pythona, javascript lub coś innego.

1

Raczej nie warto. Jest za mało czasu żeby wszystko umieć i C++ bym sobie odpuścił. Zaczynałem od C++.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1