Pomożecie? Mam problem z Visual Studio Code na Windowsie 10.

0

Witam wszystkich forumowiczów, jak i wszystkie forumowiczki. 😄

Chciałem zacząć coś dziubać w C++, ponieważ chciałem nauczyć się programowania. Miał być python, ale stwierdziłem po dłuższym czasie namyślania, że to nie język w którym chciałbym umieć programować. Chciałbym w przyszłości, za parę lat oczywiście zostać programistą i pracować jako programista. Przypadł mi do gustu program Visual Studio Code - jest fajny, ładny i darmowy. Pracuję na Windows 10 w wersji Pro, a kompilacja to najnowsze 1909 w 64 bitach. Jako że się jeszcze nie znam ani deka na C++, wkleiłem zwykłe "Witaj świecie!" z internetu. No i po tym zaczęły się schody. Szukałem rozwiązania na internecie w języku polskim jak i w angielskim i żadne rozwiązanie mi nie pomogło. Zazwyczaj jak już coś komuś działało, no to było pod linuksa robione albo pod maca. W temacie załączam screen, jaki problem występuje. Mam nadzieję, że mi pomożecie bo nie chciałbym zmieniać programu. Ten mi się podoba, wydaje się fajny. 🙂 A i właśnie, kod wygląda tak:

#include <iostream>
using namespace std;

int main() 
{
    cout << "Witaj swiecie!";
    return 0;
}

W załączniku dodałem screen, gdzie widać jakie mam dwa błędy. Wersja programu to oczywiście najnowsze na dzień dzisiejszy 1.40.2 🙂

Pozdrawiam 🙂

2

VSCode to „tylko” edytor. Żeby programować w C++ musisz mieć kompilator. Taki jest zawarty w Visual Studio Community.
Potem można odpowiednio skonfigurować VSCode, ale właściwie po co skoro Visual Studio (nie Code) ma swój edytor wbudowany..

0

W porządku. W sumie jak Visual Studio ma ten kompilator i jest bardziej rozbudowanym programem o dodatkowe funkcje to zainstaluję go w tej wersji community. Miałem kiedyś VS PRO z wersji 2016 (Jak dobrze pamiętam, mogę się mylić) i tam tyle funkcji nie było co w tym VS 2019 Community. Dzięki za szybką odpowiedź. Dzięki i życzę miłego dnia. :) !

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0