Windows.h/Winapi.h - tworzenie hook'ów.

0

Witam serdecznie.

Piszę tutaj dlatego, iż moje pytanie wykracza troszeczkę za polskie google (lub strony po polsku, o tej tematyce) i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie - tak abym, je doskonale zrozumiał.

Cały problem polega w tym, że chcę założyć hooka (to pojęcie znam wyłącznie z winapi.h, które pozwala mi np. na odbieranie globalne wprowadzanych znaków, stosowane w keyloggerach) ale na dysk, lub ogólnie system plików. Miałby działać tak, że każdy nowo powstały plik (obraz lub dokument wyłącznie) lub modyfikowany (też z tego samego typu) zapisywał by się do listy (jego adres docelowy). Dzięki temu mógłbym sprawdzać logi z wszystkich operacji na dysku. Czy ma ktoś pomysł, lub jakiś domyślny kod (przykład) na działanie takiego programu.

Przy okazji, chciałbym żeby nie było to zbytnio rozbudowane, jeśli się oczywiście da - prosty kod, dokładny i dobrze działający.

Dziękuje,
Alehopper

0

Bo to nie w góglach,ino w MSDNie trzeba było szukać:
http://social.msdn.microsoft.[...]ch/en-US?query=hooks&ac=1
i w 1 linku masz wszystko pięknie zebrane,co o hakach wiedzieć należy

0

Nie dam sobie głowy uciąć, bo hookami praktycznie nigdy się nie bawiłem, ale chyba nie ma takiej opcji jak założenie hooka na system plików. W 2 min. znalazłem coś takiego:
File System Filter Drivers http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/hardware/gg462968.aspx - może znajdziesz jakieś materiały pl

0

A ma ktoś jakiś przykładowy źródło do takiego programu ;( lub czy czasem system nie trzyma gdzieś tego w swoich logach?

0

Angielski to słaba moja strona, a te translatory są dość walidne - jak na zrozumienie takiego tekstu. Nikt nie ma źródeł do tego ;o ?

0

Raczej nie licz na to, że będziesz w stanie zabrać się za takie rzeczy bez możliwości przeczytania dokumentacji. Nikt przecież nie będzie dla Ciebie tego specjalnie rozkminiał i pisał aplikacji, bo nie umiesz ang.

1

Chcesz być programistą nie znając języka angielskiego?Przerzuć się zatem na programowanie pralek automatycznych ;]

0
Alehopper napisał(a)

Angielski to słaba moja strona, a te translatory są dość walidne - jak na zrozumienie takiego tekstu. Nikt nie ma źródeł do tego ;o ?

To skup się na wyeliminowanie tej słabej strony. Bez umiejętności czytania dokumentacji po angielsku nie wyobrażam sobie programowania. Prędzej czy później każdy programista jest do tego zmuszony. Jesteś tego dobrym przykładem.

Pozdrawiam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0