[Visual C++] Wywoływanie kilku okienek z możliwością cofania (opcja wstecz)

Odpowiedz Nowy wątek
2011-06-23 18:30
0

Witam potrzebuje napisać program z oknem głównym (w oknie głównym użytkownik wpisuje wcześniej określone dane powiedzmy tekst zapisywany do zmiennej), w którym po kliknięciu w określony button wywoła się okienko nr 1.

Okienko nr 1 zawiera znowu pole do wpisania danych nr1, przycisk "Anuluj" oraz "Dalej". Po kliknięciu Dalej okienko nr1 powinno zniknąć i wywołać się okienko nr2, wyglądające podobnie do okienka nr1.
Jednak ilość komponentów w tym okienku (a więc i danych przechowywanych w zmiennych) będzie zależeć od danych wpisanych w okienku nr 1. Pojawia się również nowy przycisk "Wstecz", po jego kliknięciu powinniśmy powrócić do okienka nr1 oraz powinno ono zawierać dane które już wprowadziliśmy wcześniej.
Po kliknięciu Dalej w okienku nr2, okienko to znika oraz pojawia się okienku nr3, ilość komponentów w nim zawartych znów zależy od danych z okienka nr1.
Okienko nr3 zawiera przycisk Wstecz prowadzący z powrotem do okienka nr2 (ma działać podobnie jak przycisk Wstecz z okienka nr2).
Zawiera również przycisk Zakończ który spowoduje wykonanie odpowiedniego działania do którego będą potrzebne dane wpisane w okienku głównym + okienku nr1, okienku nr2, okienku nr3 innymi słowy potrzebuje dostępu do zmiennych przechowujących te dane. Potem okienko nr 3 się zamyka czyli wracamy do okienka głównego.

Przy pisaniu programu korzystam z Microsoft Visual Studio C++ 2005, stworzyłem przykładowy programik Okienka (w załączniku). Wiem jak z okna głównego wywołać okno nr1. Po prostu tworzę nowy dialog w resource view... Dodaje komponenty, tworze nową klasę COkno1Dlg. A następnie pozwiązuję zmienną w klasie głównej COkienkaDlg z utworzoną klasą okienka nr1 COkno1Dlg.

Nie za bardzo wiem jednak jak zrobić by działał przycisk Wstecz oraz jak w poszczególnych okienkach korzystać z danych zawartych w zmiennych z okienek wcześniejszych, szczególnie kiedy komponenty w kolejnych oknach zależą od danych zawartych w okienku nr1, oraz po naciśnięciu zakończ kiedy będę wykonywać określoną akcje.

Proszę o pomoc w tej sprawie, ewentualnie jakiś przykładowy programik lub modyfikacje tego co wrzuciłem jako załącznik.

Pozostało 580 znaków

2011-06-25 11:30
0

O wiele prościej zrealizować to w jednym okienku używając kontrolki z tabulatorami, zauważ że można nie pokazywać paska tabulatora.


Wykonuję programy na zamówienie, pisać na Priv.
Asm/C/C++/Pascal/Delphi/Java/C#/PHP/JS oraz inne języki.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0