[C++] Lista dostępnych portów (urządzeń) COM

0

Witam,

chciałbym w swoim programie umieścić listę wszystkich dostępnych w systemie portów szeregowych COM. Czy istnieje możliwość, aby program wyszukiwał określone urządzenie podpięte do kompa po RS-232 i po odnalezieniu urządzenia o określonej nazwie próbował otworzyć ten port, pod którym dane urządzenie się znajduje?
Chodzi o to, żeby użytkownik nie musiał wiedzieć, czy rejestrator danych, który oprogramowuje, podpięty jest akurat do COM3, COM8, czy COM15, bo w tej chwili po podłączeniu urządzenia, najpierw w systemie trzeba odnaleźć pod którym z COMów znajduje się urządzenie, później przy starcie programu, wskazać ten port ręcznie.
Kompilator, na którym pracuje, to C++ Borland 6.0.

Pozdrawiam.

0

Myślę, że możesz wysyłać określony komunikat i sprawdzać czy otrzymałeś określoną odpowiedź.

0

Zawsze jakieś rozwiązanie, ale czy nie ma możliwości zrealizowania tego zadania poprzez np. użycie jakiejś funkcji systemowej?

0

Kiedyś oprogramowywałem rs232 i nie przypominam sobie takiej funkcji. Jeżeli nawet istnieje taka funkcja, to nadal nie masz pewności czy na porcie jest podpięte te urządzenie z którym chcesz się łączyć.

0

port COM jest fizyczny czy raczej jakas przejsciowka z USB na COM ktora tworzy wirtualny port?

0

Przejściówka Ethernet <-> RS232 (Tibbo EM200)

0

to podejrzewam ze sie nie uda. bo przejsciowka dziala jak serwer w sieci i wszystko co dostaje wysyla na COM. niestety musisz tak jak kolega wyzej wspomnial wyslac cos i zobaczyc czy odpowiada. chyba ze masz tylko jedno urzadzenie podlaczone do wirtualnego coma i chcesz sprawdzic na ktorym wirtualnym comie sie pokazuje. wtedy wystarczy sprawdzic po kolei kazdy z comow (probowac go otworzyc), wtedy jedynie wirtualny com bedzie mozliwy do otwarcia przez co bedziesz wiedzial czy i/lub na ktorym porcie jest otwarty

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1