Podstawowa obsługa portów COM lub LPT

0

Witajcie!

Nie wiem, czy wybrałem dobre forum, ale mam nadzieję, że mi pomożecie. Otóż potrzebuję programu, który zliczy mi czas pomiędzy naciśnięciem jednego przycisku i drugiego (albo pomiędzy zwolnieniem pierwszego a naciśnięciem drugiego). Wydaje mi się, że najwygodniej będzie podłączyć te przyciski pod port LPT lub COM. Tutaj niestety napotykam na problem, bo nie wiem, do których linii mogę podłączyć przyciski, ale co najważniejsze nie wiem, jak sprawdzić, czy dany przycisk jest wciśnięty z komputera. Przejrzałem Sieć w poszukiwaniu jakiejś podpowiedzi, ale głównie znajdowałem informacje odnośnie jakichś procesorów podpinanych pod port COM i programowania ich, co jest chyba przerostem formy nad treścią w moim wypadku.

Podsumowując potrzebuję na razie dwóch rzeczy: pod jakie linie mogę podłączyć przyciski oraz jak odczytać stan linii. Najbardziej mi pasuje rozwiązanie problemu w C++, bo jakieś podstawy tego języka znam i będzie mi łatwiej rozwinąć ten program.

0

Jak to będzie tylko przycisk, to znacznie łatwiejszy będzie port LPT.
Generalnie trzeba przycisk podłączyć między jeden z pinów danych portu a pin masy, przez rezystor szeregowo (powiedzmy 300 Ω). Wciśnięty przycisk da na tym bicie portu wartość 0, wyciśnięty 1.
Komunikacja z LPT przy pomocy biblioteki inpout32 - poszukaj.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1