Dev-C++ (4.9.9.2) problem z klawiszem tab

0

Witam

Mam problem z klawiszem TAB podczas korzystania z edytora, który pojawił się po przeinstalowaniu devcpp - przed reinstalacją, po zaznaczeniu np. 10 linijek kodu TAB przesuwał każdą linijkę z osobna o wartość podaną w opcjach edytora, teraz usuwa te linijki, co jest dla mnie niepożądane... wie ktoś jak rozwiązać problem? Próbowałem kombinować w ustawieniach edytora ale bez skutku :-/

0

Zmień IDE na jakieś normalne ;)

0

Shift-Ctrl-I
Shift-Ctrl-U

0
mag.dobrowolski napisał(a)

Shift-Ctrl-I
Shift-Ctrl-U

Skróty działają, dzięki. Teraz tylko pozostaje pytanie jak zmienić skrót Shif-Ctrl-I na Tab - w konfiguracji skrótów nie jest to możliwe - istnieje może jakiś plik konfiguracji w którym można by bezpośrednio wpisać?

0

Taki magiczny przycisk "spacja" ;-)

0
Shalom napisał(a)

Zmień IDE na jakieś normalne ;)

No właśnie — co proponujesz, do prostego pisania w gcc pod Windows? Mam na myśli coś lekkiego, nie kombajn w stylu Qt Creatora.

0

Code::Blocks albo Emacs dla starych dziadków?

0

hoho ? DevC++ ?? hmm........ Nie jest to najlepsze środowisko... Ja polece 3:

NetBeans - w javie napisane, bardzo przyjemne, może troche muli ale da się przeżyć, średnie do konfiguracji pod Win z C++ ale da się zrobić - jak się zdecydujesz to mogę podeslać ci potrzebne rzeczy na platforme 32-bitową.

Visual Studio Express C++ - dobre, nawet bardzo (jedyny tak udany produkt M$), proste do instalacji, przyjemne, szybkie i pozwala na pisanie okienek w miare prosty sposob

Qt - ładne zawierające potężną bibliotekę Qt do obsługi chyba wszystkiego, kod przenośny między systemami pod warunkiem że mamy libke Qt. Fajny edytor okienek.

A Dev po prostu się nie nadaje... i na pewno problem z klawiszem tab to nie ostatni kłopot z tym IDE

0
rapson48 napisał(a)

NetBeans
Code::Blocks
Visual Studio Express C++
Qt

Tak, tylko że to są wielkie kombajny. Nikt nie zna czegoś małego, lekkiego? na poziomie Dev C++ właśnie..

0

Gvim plus kilka pluginow i wystarczy zamiast tego Dev-cpp ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1