Hosting pod WebApi

0

Cześć,
jestem w trakcie pisania Web Api na platformie .Net 7.0 i chciałem je przetestować w sieci. Zacząłem mieć jednak wątpliwości i chcę się upewnić czy takie API mogę opublikować na dowolnym hostingu np. w home.pl, nazwa.pl, cyberfolks.pl itp. czy muszę mieć jakiś dedykowany serwer pod .NET-a typu webio.pl?

1

Zwykłe hostingi WWW to zazwyczaj PHP. Aplikacje .NET częściej się hostuje na VPS niż na zarządanych hostingach, ew. jakieś usługi PaaS jak Azure Web Apps.

To do celów nauki, testowych czy produkcyjnych? Bo jak nieprodukcyjnie to da się to API wystawić za darmo, na darmowej subdomenie i darmowym SSLem na https://frog.mikr.us/

2

https://www.webio.pl/hosting-asp-net/porownanie-planow-hostingowych.html

Ewentualnie Azure AppService jak masz expa z chmury by nie zrobić sobie kuku.

2

pytalem o to miesiac temu - wybralem mikrusa

1

Na azure także mozna wystawić darmowo aplikację do testów, jedyne za co sie płaci to baza SQL (około 20zł miesięcznie).

0

Ok, dzięki.
A jeszcze dopytam czy jest jakaś korzyść między VPS a postawieniem tego na własnym sprzęcie (mam stały adres IP).
Bo jeśli dobrze rozumiem jak kupię VPS to i tak muszę wszystko sam konfigurować, więc zastanawiam się nad korzyściami.

3

A taki że kupując VPS czy inny hosting w chmurze masz zagwarantowany jakiś poziom SLA w zakresie dostępności serwera, wydajności, większość dostawców ma jakiś podstawowy DDoS protection zapięty itd. Stawiając sobie taki serwerek pod biurkiem musisz o wszystko zadbać sam.

2

Musisz poczytać, co konkretny hosting udostępnia i trzymaj się z dala od home.pl, bo jest beznadziejne i drogie.
Jeśli chodzi o apki .NETowe, to trzymam je albo na Azure (jako Container App - wtedy jest mega tanio) albo na HostedWindows.
Jeśli potrzebuję więcej baz, to raczej idę wtedy w MariaDb, które stawiam sobie na SeoHost i łączę się z nimi z Azure'a lub HostedWindows. Działa i jest w miarę tanio.

Oczywiście najlepiej by było korzystać z pełnych możliwości Azure, ale to zdecydowanie za drogie wyjście jak na własne małe projekty, czy też POCe :)
Za to te rozwiązania, które opisałem, bardzo fajnie mi działają.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1