Hosting dla plików użytkowników

0

cześć,
od kilku dni poszukuje hostingu dla plików użytkowników, i chciałbym wiedzieć z czego wy korzystacie?

Nie potrzebuję dużo miejsca, na ten moment max 100GB, w większości pliki .pdf lub .doc. Wszyscy użytkownicy dołączają jakieś raporty lub faktury, wz itd.

Sprawdzałem GoogleDrive, ale od strony frontendu w Blazorze niestety nie działa, są jakieś problemy z kryptografią na ten moment nierozwiązywalne. Patrzyłem też na OneDrive, niestety trzeba do tego zakładać konto w Azure, tego nie chciałbym robić. Dropbox jest łatwy w konfiguracji, zadziałało praktycznie od razu, ale kosztuje za dużo jak na to, czego potrzebuje.
Używałem też blob storage z Azure w wersji darmowej, ale prędkość jest średnia, a nie chciałbym się pakować w subskrybcje.

Chciałbym wiedzieć z czego korzystać najlepiej, jakieś rozwiązanie, które jest w stanie też zwracać aktualny postęp uploadu i było w miarę dobrze zabezpieczone.
Być może są jacyś polscy dostawcy rozwiązań storage z możliwością zarządzania z poziomu kodu, może jakiś VPS? Albo FTP, tylko nie jestem pewny czy Blazor zapewnia wsparcie dla tej technologii.

1

Może pomogę w kwestii Google Drive. Mam jeden program, który wysyła kopie baz danych na chmurę. Co prawda nie Blazor, ale może uda mi się nakierować co u ciebie nie zadziałało.

Pytanie. Po co twoja otoczka aplikacyjna do tej chmury skoro wszystkie wymienione, same w sobie mają już pełną obsługę tego co potrzebujesz?

1

Jak 100gb i ma ty byc w miare bezpieczne to darmowe rzeczy odpadają.

0
AdamWox napisał(a):

Może pomogę w kwestii Google Drive. Mam jeden program, który wysyła kopie baz danych na chmurę. Co prawda nie Blazor, ale może uda mi się nakierować co u ciebie nie zadziałało.

Pytanie. Po co twoja otoczka aplikacyjna do tej chmury skoro wszystkie wymienione, same w sobie mają już pełną obsługę tego co potrzebujesz?

Niestety, próbowałem wszystkimi sposobami i na blazorze nie działa. Na ASP.net wszystko gra, bez problemu się łącze, wysyłam, listuje i pobieram pliki. Z blazorem problem leży w tworzeniu Googlecredentials dla konta serwisowego. Ale możesz podesłać kod, w jaki sposób łączysz się z API, jednak jeśli przez obiekt Googlecredentials to niestety nie zadziała.
Potrzebuje tego, ponieważ z poziomu aplikacji, np. do zamówienia użytkownik uploaduje pliki. Nie ma raczej takiej możliwości żeby logowal się np. na google drive przez aplikację i sam je dodawał.

S4t napisał(a):

Jak 100gb i ma ty byc w miare bezpieczne to darmowe rzeczy odpadają.

Oczywiście, darmowe odrzucam, mam na to jakiś budżet, skromny, ale stówka czy dwie się znajdzie 😜

2

Nie lepiej postawić swoje? Komputer z linuxem + owncloud, który ma API 🤔

1

Jeżeli "w ASP ci działa", to nie możesz wysłać tego pliku do siebie na backend, a z backendu od razu do Google Drive?

W twojej sytuacji wydaje się to być najprostszym rozwiązaniem.

2

Poza Azure Storage to używam jeszcze https://www.scaleway.com/en/object-storage/, mają API kompatybilne z Amazonowym S3, działa dość dobrze.

6
AdamWox napisał(a):

Nie lepiej postawić swoje? Komputer z linuxem + owncloud, który ma API 🤔

Tylko wtedy, poza ogarnianiem apki, musisz jeszcze ogarniać serwer chmurowy - czyli zabezpieczenia, analiza logów, patchowanie i aktualizacje, a przede wszystkim BACKUP. Bo w większości usług komercyjnych (a nawet darmowych) masz dane zabezpieczone, czy to przed przypadkowym skasowaniem, włamem, czy awarią dysku/serwera, więc w najgorszym razie stracisz dane z ostatniego dnia/od momentu wykonania ostatniej kopii zapasowej. A jak sam to ogarniasz, to musisz sam się zająć tym tematem:

  • postawić jakiś serwer/NAS/clouda zapasowego
  • zabezpieczyć go
  • ogarnąć harmonogram backupów
  • co jakiś czas zrobić testowe przywrócenie z kopii
  • robić analizę spójności backupów i wyłapać ewentualne błędy

Także - jest to jakaś opcja, ale żeby to zrobić porządnie, to naprawdę jest sporo pracy. A za stówkę na rok (link przykładowy, jakiś jeden z pierwszych po wpisaniu hosting 100GB) masz coś takiego: https://www.netstrefa.pl/hosting-100gb.html albo https://www.lh.pl/hosting. Bierzesz hosting współdzielony (nie pchaj się w żadne VPS, bo to też trzeba ogarniać), na nim trzymasz dane. Dla większego bezpieczeństwa kupujesz za kolejną stówkę drugi hosting gdzie trzymasz kopię danych, nic Cie nie obchodzi, żadnej administracji, masz powierzchnię na dane i w miarę największą ilość świętego spokoju. Hostingi mają obsługę PHP, więc piszesz jakieś API do przesyłania/zarządzania plikami, nie wystawiasz ich nigdzie bezpośrednio na świat, a Twoja aplikacja łączy się z twoim middleware'm - więc jakby była jakakolwiek zmiana sposobu trzymania danych, to z punktu widzenia apki nic się nie zmieni (poza adresem serwera).

0

Trochę jeszcze poszperałem i box.com ma bardzo fajną integrację.
https://developer.box.com/
Przeglądałem naprawdę mnóstwo serwisów, ale to jest właśnie to czego szukam. Tylko ta cena.. 600 zł rocznie za 100 GB. Ilość dokumentacji, SDK, łatwość połączenia z kodem to nawet dla laika pestka. Darmowa wersja 10 GB, więc chyba na ten moment skorzystam z tej opcji.

2

@10 100 111:

to takie po 15-20 MB i więcej freezuja na kilkanaście sekund aplikacje, nie ma paska postępu, plik jest wrzucany dwa razy, raz przez jsona do mojego API drugi raz już na serwer. Ostatecznie mógłbym tak zostawić, ale jest to dla mnie ciekawy temat i chciałbym to poprawić.

Freeza na pewno da się uniknąć.

Postęp możesz broadcastować do usera za pomocą SignalRa po web sockecie

Jak użytkownikowi wyświetli się pełny postęp

No to poczaruj że od niego do serwera to tylko 50% :)

1

A może by tak AWS S3? Używam go w .NET6 (Web API) do plików przesyłanych przez userów, integracja z AWS S3 po stronie .NETa to przyjemność.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1