Testy NUnit w Visual Studio nie uruchamiają się

0
using System;
using NUnit.Framework;

namespace Calculator
{
  class Program
  {
    static void Main(string[] args)
    {
      Console.WriteLine("Hello World!");
    }
  }

  [TestFixture]
  public class Class1
  {
    [Test]
    public void Test1()
    {
      Assert.That(1 == 1);
    }
  }
}

Do projektu Calculator mam dodane pakiety NUnit 3.12.0 oraz NUnit3TestAdapter 3.16.1. Kiedy uruchamiam testy nic się nie dzieje, nie wyskakuje żaden error, po prostu testy pozostają nieuruchomione.

1

Patrzyłeś w okienko Output, w szczególności w sekcję Tests?

2

Miałem podobnie - również przy identycznych wersjach testy nie uruchamiały się. Ouput w Tests za wiele nie mówił, w google'u znalazłem porady by usunąć folder .vs, ale też nie pomogło.
Wróciłem do wersji 3.15.1. NUnit3TestAdapter i zadziałało. Plus taka uwaga - przy instalacji z .vsix, i tak instalowała mi się najnowsza wersja... Także albo ZIP, albo instaluj bez dostępu do internetu ;)

2

Udało mi się, dzięki zajrzeniu w Output i Tests znalazłem taki błąd Unable to find testhost.dll Please publish your test project and retry, poszukałem w internecie, znalazłem odpowiedź, że należy zainstalować Microsoft.NET.Test.Sdk, później miałem jeszcze taki problem program has more than one entry point defined i rozwiązaniem było dodanie <GenerateProgramFile>false</GenerateProgramFile> do <PropertyGroup>. Teraz już wszystko działa.

1

Mała ciekawostka. W nowszych wersjach NUnit, klasa testów nie musi już być poprzedzona atrybutem TestFixture, wystarczy tylko oznaczyć metodę atrybutem Test.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1