pomysły na usługi sieciowe do projektu w .NET

0

Witam,

Razem z kolegą tworzymy 3-częściowy projekt w .NET w związku z przedmiotem na naszej uczelni. Część pierwsza polegała na zbudowaniu biznesowej aplikacji dedykowanej użytkownikom desktopowym. Stworzyliśmy pewien system do zarządzania firmy kurierskiej. Architektura aplikacji polega na wzorcu MVVM, zdecydowaliśmy się na architekturę wielowarstwową i komunikację pomiędzy odpowiednimi warstwami, wszystko w miarę możliwości potraktowane programowaniem równoległym. Nasza baza danych zawiera na chwilę obecną cztery encje: paczki (wysyłki), pracownicy (kierowcy), pojazdy oraz modele pojazdów, mamy możliwość rozszerzania struktury bazodanowej. Po pierwszym etapie system pozwala na operacje CRUD na każdej z encji, każda do każdej encji jest jakaś prosta logika biznesowa jak np. proces przekazania wysyłki kierowcy, oznaczanie wysyłki jako dostarczona/w dostawie i inne. Każda z encji zawiera szczegółowe informacje takie jak waga, adres, wymiary, liczby, daty etc. Jeśli chodzi o relacje pomiędzy encjami to wygląda to tak, że pracownik może mieć maksymalnie 1 samochód, paczka może być dostarczana przez 1 pracownika, pracownik może dostarczać nieskończenie wiele paczek, samochód może mieć maksymalnie 1 właściciela, samochodowi odpowiada dokładnie 1 model samochodu. Teraz wygląda to tak że aplikacja jest dedykowana 1 osobie która zarządza wszystkim i ma prawo do wszystkiego.

W kolejnym etapie musimy dodać do aplikacji jakąś komunikację sieciową / usługi sieciowe (nie webowe, to będzie trzeci etap). To co na pewno zrobimy to przeniesienie bazy danych z localdb do chmury Microsoft Azure, zrobimy jakieś logowanie / autentykację; chcemy podzielić użytkowników na 2 grupy: kierowców i jakichś dyrektorów, i każdy będzie miał jakieś uprawnienia do widzenia czegoś / zmieniania czegoś, czyli będą jakieś konta. Wszyscy sieciowo będą się łączyć jakoś do tej bazy. Chcemy (o ile to możliwe) użyć Google API i wyświetlać w jakiś sposób mapkę z trasą jaką paczka musi przebyć (tam są adresy jakieś w bazie i dane do tego by były). Mam pomysł na jakieś powiadomienia w aplikacji, np. że jak dyrektor podepnie pracownikowi paczkę to dostaje on powiadomienie w aplikacji i również wysyła się automatycznie mail do pracownika w tej sprawie.

Moje pytanie jest następujące: Czy ktoś ma jakieś pomysły co jeszcze możemy stworzyć? Większość funkcjonalności które wymieniłem będą zaimplementowane przez pewnie wszystkie grupy, chcę uczynić nasz system wyróżniającym się na tle innych projektów. Potrzebuję jakichś fajnych pomysłów, mogą one wymagać zmian w bazie danych i w miarę rozsądności dopisanie czegoś.

Załączam jakieś screeny które mogą pomóc w ogarnięciu tego, co mamy. Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania.

0

Jeśli chodzi o GUI to aynchronicznym, natomiast kilka procesów rozwiązujących np. problem przez programowanie dynamiczne działa równolegle w miarę możliwości.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0