Pomysły na programy

0

Witam, mam średnie doświadczenie w języku C. Niestety nie mam pomysłu na żadne programy, ogólnie chciałbym aby rozwinęły one moje umiejętności więc nie musi to być coś użytkowego. Co możecie polecić? Jakiś prosty czat?

Z góry wielkie dzięki

0

Monitor trackerów torrentów ze wsparciem DHT, sprzedasz policji i będziesz bogaty... a prywatnie będziesz kumpli logami szantażował.

0

Bez sensu wymyślać sobie program na siłę. Jeśli nie masz pomysłu to ucz się nowego języka, nowej technologii, nowej biblioteki, czy chociażby czytaj nową książkę i zdobytą tam wiedzę testuj praktycznie w mikro programikach.

A sensowny program sam się znajdzie na zasadzie: "Heeej przecież to i to mógłbym z powodzeniem wykorzystać tu i tu".
Piszesz, że znasz średnio c, a więc tak naprawdę hohohoh drogi przed Tobą.

To jest zresztą ciekawe i wiem to po sobie. Taka fajna prawidłowość i nie wiem czy bardziej doświadczeni osobnicy się ze mną zgodzą, że im więcej wiemy tym mniej mamy powodów do nudy i stagnacji, a więc do zastanawiania się "co teraz robić". W sumie to jest już takie coś jak "wiem, że nic nie wiem".

No i kolejna sprawa (i też wiem z doświadczenia ;) :D), że za programy sensowne i użytkowe lepiej się brać gdy będziemy pewni swoich umiejętności + dodać do tego parę miesięcy pracy. Podobnie jak się mówi: "Masz o jednego wirusa więcej niż myślisz" to tutaj bym powiedział "musisz poświęcić 2-3 razy więcej czasu na przygotowania niż myślisz".

A gdy już jesteś tak Boski, że chcesz pisać coś fajnego i nie tylko w jednym języku (bo i po co się ograniczać?) to zawsze możesz poszukać zleceń freelancerskich i zobaczyć czy dałbyś radę zrobić jakieś programy tam.

ja bym na Twoim miejscu jednak zabrał się za mocną naukę, bo wieeele rzeczy można się jeszcze nauczyć. O tych wiadomych rzeczach i jeszcze tych, których o istnieniu dowiemy się po przeczytaniu np książki etc :)

0

Użytkowe w C? Ten wątek powstał chyba 30 lat za późno.

0

Skoro piszesz w C to naucz się OpenCLa. W zasadzie jest to C z małymi dodatkami i garścią dodatkowych funkcji wbudowanych. Mógłbyś zaprogramować np programowy mikser dźwięku, tzn nawet mógłbyś zrobić jakiś program do tworzenia muzyki z sampli. Niestety (a może stety) do zrobienia poważniejszych efektów dźwiękowych potrzebna jest dobra znajomość matematyki.

0
adadad napisał(a)

Niestety nie mam pomysłu na żadne programy

gdzieś ty się uchował ;)

ja mam cały plik z pomysłami co bym chciał zrobić, a nie mam czasu;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0